• 26 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בעלי בתי קפה בב''ש, על מס מקררים שמעתם?

בעלת עסק בבאר שבע נדהמה לקבל דרישת תשלום עבור מקרר בפתח קיוסק בבאר שבע. ביררנו: יש דבר כזה

עסקים בבאר שבע (למצולמים אין קשר לכתבה) (צילום: גוגל מפות)

דנית מבאר שבע השתוממה לקבל דרישת תשלום בגין מקרר המוצב מחוץ לקיוסק. מדובר במס שנתי, בסך 424 שקלים. ''רגע לפני הבחירות, אולי אפשר לקבל הסבר... למה קיימת השטות הזאת  - מס מקררים לעסקים?'', היא שאלה בפוסט כועס שפורסם בבאר שבע ביחד.

פעולות האכיפה נעשות בין אם מסיורי שטח או בעקבות לונות או פניות של תושבים. לקיוסקים רבים בבאר שבע מקררים של תשיה וגלידות המוצבים בכניסה לעסק, במטרה למשוך קונים. לרוב, אלה מקררים ממותגים, המושאלים על ידי אחת החברות, כך שהמוצר שלהן מתועדף ומוצג לראווה. 

מתברר שבין חוקי העזר העירוניים של באר שבע ישנו חוק, המסדיר הצבת מקררים, מתקני שתיה וגלידות וכסאות על המדרכות. בעיריית באר שבע בדקו והעבירו לידי המערכת תשובה מנומקת: ''מדובר בחוק עזר לשמירה על הסדר והניקיון במרחב הציבורי כאשר העקרונות המנחים את העירייה בבואה להסדיר את השימוש במרחב הציבורי על ידי בעלי העסקים הנם בראש ובראשונה שמירה על בטחון ובטיחות הציבור, שמירת נגישות המדרכות להולכי רגל, שמירת חזות העיר, שמירת המרחב הציבורי לטובת צרכי הציבור הרחב, שמירת האיזון בין צרכי הציבור הרחב לבין מתן מענים אשר יאפשרו את החיים העסקיים בעיר'', אומרים בעירייה. 
   
424 שקלים על מקרר. יש מס מקררים והוא נוער לשמור על הסדר (צילום מסך)

''להלן לשון חוק העזר המתייחס לנושא (הצבת ציוד/מתקנים מחוץ לבית העסק): 
בסעיף 66 לחוק  לבאר שבע (איכות הסביבה), התשנ"א- 1991, הוסדר ההיתר להעמיד כסאות, שולחונות ופריטים נוספים ברחוב ובתוספת החמישית לחוק הוסדרה האגרה.
סעיף 66 לחוק, קובע כי:
"(א) ראש העירייה רשאי לתת היתר להעמיד ברחוב כסאות ושולחנות לצרכי מסעדה או בית קפה, פרגודים, סוככי שמש,  שמשיות, מאזניים אוטומטיים, מכונות לייצור גלידה או למכירת מיצים או כל מכונה אחרת או מכשיר כיוצא באלה, להתנותו, להתלותו או לבטלו.
(ב) בעד ההיתר כאמור בסעיף קטן (א) ישלם המבקש אגרה בשיעור שנקבע בתוספת החמישית.
(ג) היתר שניתן לפי סעיף זה יפקע ביום 31 לדצמבר שלאחר נתינתו, אם לא נקבעה לו תקופה קצרה יותר.
(ד) מי שניתן לו היתר חייב למלא אחר תנאיו." 
''בהתאם לסעיף 66, על המבקש היתר להעמדת מכונה לייצור גלידה או למכירת מיצים או כל מכונה אחרת או מכשיר כיוצא באלה, לשלם אגרה בשיעור אשר נקבע בתוספת החמישית לחוק וכי ההיתר הוא עד ליום 31 לדצמבר לאחר נתינתו. דהיינו, מדובר באגרה שנתית'', נמסר מעיריית באר שבע.


תגובות

End of content

No more pages to load