• 21 ינואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חג לא שקט: חיל הים ביצע ירי לחוף עזה, רחפן הופל ברצועה

עימותים בגבול הדרומי, במהלך החג: צה''ל ביצע ''ירי הרתעתי'' מול חופי עזה, צמיג תבערה הועף לעמדת צה''ל, צה''ל תקף ברצועה. פעילי שלום ישראלים נעצרו כשהפגינו על הגבול

צמיג מועף ופוגע בעמדת צה''ל בגבול עזה (צילום: סוכנות המידע הפלסטינית)

גם במהלך החג, עימותים על גבול הרצועה, תקריות ירי והפגנות. אתמול, סמוך לשעה 18:00, לוחמי צה״ל זיהו חשוד שהתקרב לגדר המערכת וניסה לחבל בה. דובר צה''ל מסר כי הלוחמים ביצעו ירי ממנו נפצע החשוד, אשר נלקח לטיפול רפואי על-ידי כוחות צה״ל. מאוחר יותר מת החשוד מפצעיו. הערב, שני, מאות מפגינים מתכנסים בצד העזתי, בנוסף לאמבולנסים וצוותי תקשורת מקומיים.

מוקדם יותר, לוחמי צה״ל זיהו שלושה חשודים שניסו לחצות את גדר המערכת בצפון רצועת עזה. החשודים נעצרו והועברו לחקירת כוחות הביטחון. על החשודים נתפסו שני סכינים.

מרכז המידע הפלסטיני פרסם הבוקר סרטון בו נראים תושבים בעזה אוחזים ברחפן שלטענתם משמש את צה''ל לירות גז מדמיע על המפגינים. היום שוחרר סרטון בו נראה ירי הרתעתי של צה''ל על חופי עזה, שמונע מהתושבים להיכנס למים. בסרטון נראים גברים, נשים וילדים מנסים להתקרב למים ואת הירי על המקום.

ירי של חיל הים בעזה, מעצר מפגינים בצד הישראלי, צמיד תבערה על עמדת צה''ל, רחפן מיורט (צילומים: רשת RU, סכונות המידע הפלסטינית)
​​​​​​​

תקרית נוספת היא צמיג תבערה שהועף באמצעות בלוני תבערה לעבר עמדת צה''ל ופגע באנטנות. את תגובת דובר צה''ל לתקרית לא ניתן היה להשיג. לטענת מרכז המידע הפלסטיני, הצמיג פגע באנטנות בעמדה.

תקרית אחרת המדווחת בהרחבה היא מעצרם של פעילי שלום בצד הישראלי של הגבול, שהניפו דגלים פלסטינים כהזדהות עם תושבי עזה. בסרטון שהופץ ברשתות השידור בעולם נראה כוח צה''ל מגיע אליהם, מחרים את הדגלים ומבצע מעצרים. גם לסרטון הזה אין אישור או התייחסות של דובר צה''ל.

תגובות

End of content

No more pages to load