• 25 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

איש העסקים אלי להב בשותפות חדשה בתחום אנרגיית השמש

קרן התשתיות והאנרגיה ג׳נריישן קפיטל הודיעה השבוע כי היא רוכשת 50 אחוזים מחברת ’להב הרים ירוקים’, בסכום של כ-34 מיליון שקלים. לאלי להב, שנולד וגדל בבאר שבע, חוש עסקי נדיר ויכולת לזהות פוטנציאל

אלי להב (צילום: יח''צ)

קרן התשתיות והאנרגיה ג׳נריישן קפיטל הודיעה השבוע כי היא רוכשת 50 אחוזים מחברת ’להב הרים ירוקים’, בסכום של כ-34 מיליון שקלים.

’להב הרים ירוקים’ היא חברת בת בבעלות מלאה של להב אל.אר ריאלסטייט, של איש העסקים יליד באר שבע, אלי להב. לאחר העיסקה, יחזיקו להב אל.אר וקרן ג’נריישן הון בחלקים שווים בחברת ’להב הרים ירוקים’ על פי שווי של כ- 68 מיליון שקל.

בד בבד עם העסקה, ’להב הרים ירוקים’ תרכוש את השליטה בחברת סולגרין הציבורית בתמורה בכ- 39 מיליון שקלים. מרבית  ההזרמה של הקרן ל’להב הרים ירוקים’ מיועדת למטרה זו. סולגרין, בדומה ל’להב הרים ירוקים’, פועלת בתחום ההפעלה של מתקני אנרגיה סולארית בטכנולוגיית תאי שמש. בבעלותה 95 מתקנים סולאריים לייצור חשמל בהספק מותקן מצטבר של כ- 4.3 מגה-וואט.

עם השלמת העיסקאות, בכוונת להב אל.אר וג’נריישן קפיטל לפעול למיזוג בין סולגרין ו’להב הרים ירוקים’.

אלי להב, יו"ר להב אל.אר מסר השבוע כי "כמי שמאמין באופן אישי בתחום האנרגיה הירוקה המתחדשת כמקור אנרגיה נקי וזול, חברנו לקרן ג’נריישן קפיטל שהוקמה לצורך פיתוח תשתיות לרבות אנרגיה מתחדשת. באמצעות השקעה בחברה ציבורית ייעודית – סולגרין, בכוונתנו לפתח את התחום על מנת שיהפוך למנוע צמיחה מרכזי ומהותי בשנים הקרובות". להב אל.אר נמצאת בשליטת אלי להב, והיא פועלת בשני תחומים עיקריים: נדל"ן מניב בגרמניה ואנרגיה ירוקה מתחדשת בישראל באמצעות ’להב הרים ירוקים’.

היכולת העסקית הנדירה של אלי להב: יודע להיכנס ולצאת בזמן מעסקאות

לפני מעט יותר משנה, בחודש אפריל, 2017, אחרי שעשה אקזיט ענק בבאר שבע ומכר את חלקו בגרנד קניון בבאר שבע, אלי להב נכנס לתחום הנדל''ן המניב בגרמניה. חברת להב אל.אר, בשליטת אלי להב, העוסקת בנדל"ן מניב בגרמניה ואנרגיה סולארית בארץ, חתמה אז על הסכם מחייב לרכישת 5 מרכזי קניות בפרנקפורט בתמורה לכ-51.6 מיליון שקל (כ-13.3 מיליון יורו). שטחם של המרכזים הינו כמעט 10,000 מ"ר.

השטחים מושכרים לרשתות סופרמרקט לתקופות ממוצעות של כ-7 שנים - עד שנת 2023. העסקה משתלמת: מדובר בשכר דירה שנתי של כ-1.069 מיליון יורו.

החברה של להב קיבלה תנאי מימון חלומיים במושגים של ישראל: הלוואה ל-5 שנים ללא זכות חזרה ללווה בהיקף של 8.8 מיליון יורו, בריבית קבועה של 1.5% לשנה והחזר קרן של 2.5% לשנה. את יתרת ההשקעה (כ-5.7 מיליון יורו כולל הוצאות) מימנה החברה באמצעות ההון העצמי שלה. החברה של להב תיהנה מתשואה של כ-11%.

מי שמכירים מקרוב את את אלי להב  אומרים כי הוא יודע מתי להיכנס לעסקה, אבל בעיקר, מתי לצאת ממנה תוך מיקסום הרווחים שלו: לפני שנתיים כמעט, אלי להב מכר את חלקו (50 אחוזים) בגרנד קניון של באר שבע, למליסרון, קבוצת הקניונים של ליאורה עופר, תמורת 143 מיליון שקל.

להב ומליסרון החזיקו בבעלות משותפת בחברת מ.ל.א הנגב, שהיא בעלת הקניון והשטח הסמוך לו, ומליסרון קיבלה בעלות מלאה על החברה. 

בנגב ופצעו מאוד מהמהלך, שכן להב הדגיש כל הזמן כי הוא פטריוט של באר שבע, אך בחר למכור את חלקו רק שלוש שנים אחרי פתיחת הגרנד קניון, שהייתה במאי 2013. בראיונות הוא דיבר על ראיה לטווח ארוך, של שנים, עד למימוש הפוטנציאל העסקי של הגרנד, אך הוא בחר לצאת מהשותפות די מהר. בדיעבד, הדבר מראה את חושיו העסקיים המפותחים, שכן המכירות באינטרנט, לצד כוח הרכישה הנמוך בנגב, נותנים את אותותיהם בעיקר במרכזי הקניות. 

לאחר יציאתו של להב, ניסו להרחיב את פעילות הקניון הבאר שבעי ולגוון את פעילותו, על ידי פתיחת מתחם משרדים להשכרה לבעלי מקצועות חופשיים בגודל של כ-850 מ"ר, בשם הגנרד אופיס, כאשר אז הכריזו היזמים כי מטרת הפרויקט הינה "להיענות לצורך של תושבי העיר באר שבע והסביבה לפתרון נגיש למתחם עבודה". לפני שנתיים דובר על כ-850 מ"ר, שהיו אמורים להכיל  כ-78 משרדים. במסגרת החבילה, הציעו לשוכרים ריהוט, חיבור אינטרנט מהיר, ארנונה, חנייה, שירותי ניקיון, מים וחשמל, ומטבחון שירות. כמו-כן שירותי הדפסות, פקס וחדרי ישיבות, בתנאים מוגדרים מראש. עם זאת, לא הייתה נהירה גדולה של שוכרי משרדים.

אף כי הוא גר בהרצליה פיתוח, להב שומר על קשר חם עם ידידיו הרבים בבאר שבע, בהם חברי ילדות וחברים מהעבר ומבקר בה לעיתים קרובות. אנשים שעבדו עימו בגרנד קניון, מספרים כי היה מכיר כל עובד בשמו, מקפיד מדי בוקר לעשות סיבוב בין העובדים, לברכם לבוקר טוב ולשאול לשלומם. ''הוא לא היה עושה את זה כהצגה, אלא כי ככה הוא - עובד מכל הלב'', אומר השבוע מכר שלו. ''כמו שהוא איש עסקים ממולח, הוא גם בן אדם ומי שרואה בעובדים את הנכס הכי חשוב של החברה. אם זה מאבטחים, אנשי ניקיון ומשק או עובדי החנויות, הוא היה תמיד לבבי כלפיהם, ידע להקשיב ולתת מענה לכל בעיה. זה עשה אותו לאיש עסקים נדיר וזה סוד הצלחתו''. 

תגובות

End of content

No more pages to load