• 26 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

100 כלי רכב נטושים פונו מרחבי העיר

כלי רכב נטושים בשכונות זו אחת המכות של באר שבע: הבעלים מתעצלים לפנות, או שאין לו כסף לתקן או שהוא מחכה להזדמנות למכור אותו לחלקים. בעיריה החליטו לסלק את המטרדים

סוף גרוטה לגריטה (צילום: עיריית ב''ש)

אחד המטרדים הגדולים בשכונות: כלי רכב נטושים, או מושבתים מזה שנים, שעומדים בחניה, משמשים לעיתים לאיחסון אשפה, אובקבקוים למיחזור או מתקן משחקים לילדים. התופעה מתרחשת בכל רחבי העיר, אבל בעיקר אפשר לראות כלי רכב נטושים בשכונות הישנות. הבעלים מחכים להזדמנות לנסות לתקן, או למכור אותם לחלפים. מחוסר זמן, הם לא עושים לא את זה ולא את זה. 

במבצע אכיפה שערך לאחרונה אגף הפיקוח העירוני לאיתור ופינוי רכבים נטושים וגרוטאות רכב, נגררו כ- 100 כלי רכב משכונות העיר. בעיריה מסבירים כי מדובר ברכבים אשר יצאו מכלל שימוש והיוו מטרד ופגיעה באיכות חיי התושבים. לקראת מבצע הפינוי נעשו פעולות הסברה, הודבקו התראות על הרכבים הנטושים וזאת בנוסף לשליחת התראות בדואר לבעלי רכבים שהצליחו לאתרם.
יש לציין שלבעלי הרכבים אף הוצעו פתרונות להעברת כלי הרכב הנטושים למקום המיועד. רק לאחר שננקטו מהלכים אלה והמפגעים לא פונו החל פינוי הגרוטאות זאת בהתאם לחוק העזר העירוני ולחוק שמירת ניקיון.

הודעה שהודבקה על גרוטה, בטרם פונתה (צילום: עיריית ב''ש)​​​​​​​

עוד אומרים בעירייה, כי כחלק מיעדי אגף הפיקוח לשמירה על איכות החיים והסביבה בפרט, הרכבים שפונו משטחי העיר הועברו לגריטה באתר מוסדר ומאושר על ידי המשרד להגנת הסביבה.

מנהל אגף הפיקוח העירוני, בני מגרלישוילי: "מעבר לעובדה שהם תופסים מקומות חנייה סמוך לבתי תושבים, מהווים כלי הרכב הנטושים מפגע חזותי וסביבתי ובעיקר מהווים סכנה בטיחותית. מבצעי פינוי דומים ימשיכו להתבצע ככל שיידרש".

תגובות

End of content

No more pages to load