• 23 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סוטה המתחזה לאישה הטריד עשרות נשים מב''ש ברשת הפייסבוק

''הייתי מקבלת סרטוני סאדו מזו, רצח וקללות בערבית'', מספרת אישה נשואה מב''ש ''ולא יכולתי לחסום את המטריד. בסוף פירמטתי את הטלפון''. איך הסוטה הגיע דווקא לנשים האלה?

חלק מהצילומים (בגירסא מצונזרת) שנשלחו לנשים בב''ש (צילומי מסך)

במהלך סוף השבוע עשרות נשים מבאר שבע קיבלו בקשת חברות בפייסבוק מפרופיל מזוייף, השייך כביכול לאישה בשם שרה. למרות שלא הייתה מוכרת להן, הנשים אישרו את החברות. מה שקרה אחר כך, מתאים יותר לסרטי אימה: הנשים התחילו לקבל הצעות מין, סרטוני מין וסטיות, סרטוני רצח וצילומי שיטנה נגד ישראל. 

''קיבלתי בקשת חברות מאישה שלא הכרתי'', מספרת אחת הנשים, שביקשה להישאר, מתוך חשש, בעילום שם. ''לכאורה, צילום תמים של אישה שנראית מחבר העמים, כששם הפרופיל ברוסית. כעבור יממה התחלתי לקבל ממנה הצעות מין, סרטוני מים, שטיות, סאדו מאזו, סרטוני רצח וצילומים עם כתובות נגד ישראל. מאוד נלחצתי. רציתי לחסום את המטריד, אבל הוא חסם אותי קודם ולא הייתה דרך להפסיק לקבל ממנו את הזוועות האלה. עברתי יומיים נוראיים, עד שהלכתי לטכנאי טלפונים בעיר העתיקה, שיאפס לי את הטלפון ויחסום את המטריד''.

אמנם מקום מגוריו של האיש היה רשום כ''מקווה ישראל'', אבל רוב החומרים שהוא שיתף שייכים לאתר חדשות בטוניס ולצילומי פיגועים באפגניסטן ובפקיסטן. ברשתות החברתיות, על פי הערכות שונות, יש מיליוני פרופילים פיקטיביים, כנגדם מתנהל משחק של חתול ועכבר: אמנם ננקטים אמצעי אימות שונים, אך תמיד לוקח זמן עד שפרופיל מזוייף יורד מהאוויר. 

לפני שמאשרים חברות מאדם בלתי מוכר, ניתן לנקוט אמצעי זהירות בסיסיים, כמו לבקר בפרופיל שלו, לבדוק אם יש חברים משותפים או האם יש סיכוי שאתם מכירים את מבקש החברות. כמו כן, תמיד ניתן להתלונן ולחסום את המטריד, באותה דרך שניתן לדווח ולחסום תוכן פוגעני. 

ההערכה היא שהמטריד נכנס לאחת הקבוצות בפייסבוק ודלה משם פרופילים של נשים בבאר שבע. 

תגובות

End of content

No more pages to load