• 18 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

27% מתלמידי הדרום ביקשו אוכל מחבר לספסל הלימודים - כי היו רעבים

סקר שערכה עמותת ''חסדי נעמי'' באמצעות מכון מחקר מעלה כי, כי בדרום האחוז הגבוה ביותר של ילדים שביקשו מזון מחבריהם - בגלל קשיים כלכליים של ההורים

יותר ילדים בדרום ביקשו אוכל מחבריהם (צילום הדמיה: Angela Rucker / CC0)

יותר  מכולם: 27% מבני הנוער בדרום ביקשו אוכל מחבר לספסל הלימודים כי היו רעבים - כך עולה מסקר של עמותת חסדי נעמי שנערך בקרב מדגם מייצג של בני נוער באמצעות מכון המחקר ZETATOOLS.

לשם השוואה 25% מתלמידי הצפון, 21% מבני הנוער בירושלים, 19% מבני הנוער בשרון ובמרכז ו17% מבני הנוער בחיפה דיווחו שעשו כך.

עוד עולה מהסקר של חסדי נעמי ש-41% מבני הנוער בדרום דיווחו שבקשת מזון מחבריהם נובעת מאילוצים כלכליים של הוריהם, 39% מבני הנוער בירושלים ובחיפה, 37% מבני הנוער בשרון 36% מבני הנוער במרכז , 46% מבני הנוער בצפון העידו כך.

בימים אלה עוסקים בעמותת ''חסדי נעמי'' בגיוס תרומות לקראת שנת הלימודים, לטובת תלמידים שהוריהם אינם יכולים לרכוש עבורם את הציוד הדרוש לתחילת שנת הלימודים. בעומתה מבקשים מהציבור להיכנס לאתר "גיוסים לקהילה", שם עלה קמפיין גיוס המונים של חסדי נעמי לקראת שנת הלימודים.,הקמפיין יסייע לרכוש ילקוטים, מוצרי כתיבה, מחברות ועוד לילדים ממשפחות נזקקות.

"תלמיד רעב הוא תלמיד מיואש", אומרים בחסדי נעמי. "לא יכול להיות שהייאוש יכה בנשמות כה צעירות. לצערנו אנחנו מכירים את התופעה שמכניסה אוטומטית את התלמידים למעגל העוני עוד לפני שגילו את היכולות והפוטנציאל שלהם. גם אם מדובר בילד גאון הוא  לא יכול למצות עצמו והסיכוי שיפול למעגל העוני כמבוגר גבוהה מכך שנרוויח את גאונותו".


תגובות

End of content

No more pages to load