• 18 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הרשויות השלימו היערכותן לפתיחת שנת הלימודים. הנושא המרכזי: אחדות

שלום כיתה א': הרשויות, משרד החינוך ומשטרת ישראל השלימו את היערכותן לפתיחת שנת הלימודים, שתהיה תחת הכותרת ''שומרים על אחדות, שומרים על ייחודיות''

המשטרה סיימה היערכותה לפתיחת שנת הלימודים (צילום: משטרת ישראל)

שר החינוך, נפתלי בנט, ומנכ"ל המשרד, שמואל אבואב, פתחו אתמול, שלישי, את שנת הלימודים תשע"ט במחוז הדרום.

במהלך הכנס, שנערך בבאר שבע במעמד מנהלת המחוז, עמירה חיים, ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', מנהלי אגפים ומחלקות חינוך ברשויות הדרום, נציגי ארגוני המורים, מפקחים והנהלת המחוז, חשפו השר והמנכ"ל בפני מנהלי בתי הספר את תכנית העבודה שתלווה את מערכת החינוך בשנת הלימודים תשע"ט.

בפתח הכנס הכריז השר על הנושא השנתי שילווה את מערכת החינוך בשנת הלימודים הקרובה - אחדות ישראל - וכן את המשפט שיוטמע בבתי הספר: "שומרים על אחדות, שומרים על ייחודיות".

''אני אוהב את השוני והמגוון. עלינו לזכור שוויכוחים בתוך המשפחה הם רצויים ובריאים, כל עוד זו תמיד נשארת משפחה. בעת האחרונה החבר הישראלית מתמודדת עם קיטוב הולך וגובר, והתרופה לבעיה הזו היא אחדות ופיוס דרך החינוך. לכן, החלטתי ששנת הלימודים הקרובה תתקיים בסימן "אחדות ישראל". אני שר החינוך של 2.3 מיליון תלמידים מכל הגוונים והמינים - יהודים, ערבים, דרוזים, צ'רקסים, דתיים, חילונים, חרדים וכן הלאה. כולם ילדיי. אני אוהב את כולם באותה מידה. לכל ילד במדינת ישראל מגיע חינוך מצוין והזדמנות הוגנת".

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "אנחנו פותחים את שנת הלימודים בשורה של בשורות גדולות ומשמעותיות. לצד התכניות הלאומיות הגדולות – בתי הספר של החגים, תכנית הצהרונים "ניצנים", תכנית המתמטיקה והאנגלית, חוגים ובתי הספר של החופש הגדול, נרחיב את שיפוץ ספריות בתי הספר, נצייד את המעבדות בציוד חדשני, נגדיל את המשתתפים בתנועות נוער. נוביל גם שורה של שינויים לטובת קידום האוטונומיה של המנהלים. לאורך שנת הלימודים האחרונה ערכתי סיורים מקצועיים ב- 200 רשויות מצפון ועד דרום, קיימתי 130 שולחנות עגולים עם מנהלים כדי ללמוד מקרוב על הצרכים של המנהלים ולעשות את ההתאמות הנדרשות במערכת כדי לקדם את התלמידים ואת העשייה החינוכית בבתי הספר''. 

מנהל המחוז, שר החינוך ומנכ''ל המשרד בכנס פתיחת שנת הלימודים (צילום: דוברות משרד החינוך)

מנהלת מחוז הדרום, עמירה חיים: "מחוז הדרום מוביל תכניות חינוכיות ולימודיות לקירוב לבבות ויצירת חיים משותפים בין פלחי האוכלוסייה השונים, המאפיינים את מחוז הדרום. הנושא השנתי "אחדות ישראל" יתרום למינוף העשייה הערכית שלנו בתחום האחדות והייחודיות".

גם מחוז דרום במשטרת ישראל השלים  את היערכותו המבצעית לקראת אירוע פתיחת שנת הלימודים תשע"ט ביום א' הקרוב,  ה-2 בספטמבר.

כבכל שנה, יום פתיחת שנת הלימודים מתאפיין בתנועה ערה של כלי רכב והולכי רגל בסביבות בתי הספר ומוסדות החינוך.  במהלך יום זה תיערך  בכוחות מתוגברים ברחבי הערים והיישובים בדרום.  מאות שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים, יתפרסו בקרבת מוסדות החינוך במטרה להבטיח את שלומם וביטחונם של הילדים ובני נוער שיחזרו לספסל הלימודים. 

עם סיום החופש הגדול והחזרה ללימודים, להלן הנחיות והמלצות משטרת ישראל לשמירה על ביטחונם של הילדים:

- הסבירו לילדיכם כי אסור לדבר עם זרים ובוודאי שלא ללכת עימם.

-  הדגישו בפני הילדים שיש לשים לב לאנשים חשודים בקרבת המוסד החינוכי. הורים, מורים וילדים, אנא דווחו למשטרת ישראל על הבחנה בחשוד.

 - על כל מציאה או זיהוי של חפץ חשוד יש להתרחק מיד, לקרוא למבוגר ולהודיע למשטרה. בהקשר זה, יש להדגיש בפני הילדים גם את הסכנה בעפיפונים או בלונים חשודים.

 - בחרו יחד עם הילדים את המסלול הבטוח להליכה מהבית לבית הספר ובחזרה. מומלץ לתרגל הליכה במסלול, תוך מתן הסבר על הסכנות שבדרך ועל כללי הבטיחות כגון: לא לדבר עם אנשים זרים, ללכת רחוק משפת המדרכה, לא להתפרץ לכביש, לבחור במעבר חצייה מרומזר או מעבר חצייה בו נמצאים משמרות זה"ב. 

- אל תאפשרו לילדים מתחת לגיל 9 לחצות כביש לבד והסבירו להם את הכללים לפני חציית כביש.

- חשוב להדגיש בפני הילדים שיש להישמע להוראות משמרות זה"ב (זהירות בדרכים).

- בקרבת מוסדות החינוך, שימו לב לעומסי התנועה והקפידו על נסיעה זהירה: סעו לאט בסמוך למעברי חציה ומוסדות חינוך, תנו זכות קדימה להולכי הרגל, הימנעו מהסחת דעת בזמן הנהיגה.

- בסיום הנהיגה וודאו כי לא שכחתם אף אחד במושב האחורי. מומלץ להשתמש באמצעי למניעת שכחת ילדים ברכב.

- הקפידו על חגירת הילדים והתאמת התקני ריסון לגילם.

- הורידו את הילדים רק בצד המדרכה או בנתיב מסלול "נשק וסע".

- הסבירו לילדים הנוסעים ברכבי הסעה כי אין להוציא ראש או יד מהחלון, לעלות לרכב ההסעה בצורה מסודרת וללא דחיפות, לרדת מהרכב בזהירות בתם הנסיעה ובצד של המדרכה, יש להקפיד על התנהגות נאותה ולא להסיח את דעתו של הנהג. 

- המשטרה מעניקה שירות לקהילה – מש"ק –(שוטר קהילתי) מגיע לבית הספר למענכם בעת הצורך, ניתן לפנות אליו לסיוע.

המלצות מיוחדות בנושא רכיבת ילדים על אופניים / אופניים חשמליים /הוברבורד / קורקינט וכד':
- הרכיבה על אופניים חשמליים מותרת מגיל 16 ומעלה בלבד.

- ציבור הנהגים צריך לגלות ערנות מיוחדת בנושא.

- הסבירו לילדים על הסכנות, והקפידו שהם חובשים קסדה בעלת תו תקן בכל רכיבה. מומלץ ללבוש גם מגני ברכיים ומרפקים.

- הדגישו בפני הילדים שלא מסמסים בזמן הרכיבה.


תגובות

End of content

No more pages to load