• 26 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''יחד למען החייל'' שימחו ילדים: העניקו להם ציוד ובגדים לבית ספר

עוזרים מכל הלב ולא רק לחיילים: מתנדבי ''יחד למען החייל'' שימחו ילדים מבאר שבע, שהוריהם אינם מסוגלים לרכוש עבורם ציוד לבית הספר והעניקו להם בגדים ציוד לקראת שנת הלימודים

מתנדבות יחד למען החייל עם חלק מהציוד (צילום: יח''צ)

תחילת שנת הלימודים בפתח. רוב התלמידים כבר התארגן עם הציוד הדרוש לכך: תיק, ספרים, מחברות, עטיפות קלמר ואביזרים - כל מה בשביל להתחיל את השנה בצורה הטובה ביותר.

המוני ילדים נרגשים כבר מכינים את ילקוטיהם החדשים ועוטפים את מחברותיהם. אולם בישראל של היום הפערים הכלכליים גדולים מאד, כאשר באותה כיתה ממש ניתן למצוא ילדים ממשפחות אמידות שזה עתה שבו מחופשה בארץ או בחו"ל, ולצידם ילדים ממשפחות במצוקה ונטולות אמצעים, המגיעים לבית הספר עם ילקוט קרוע ולהוריהם אין את הכסף להשלים אף את הציוד המינימאלי לקלמר  - כך מספרת ציפורה חלפון, יו''ר המתנדבים ב''יחד למען החייל''. 

''לפעמים, כאשר אנו שואלים ילדים מסויימים איך הם מתכוננים לבית הספר, הם מנסים להסתיר את הדמעות. ילדים  רבים סוחבים את הספרים ואת המחברות בשקית ניילון פשוטה. לרובם אין כלל קלמר או כלי כתיבה והם מלווים דפים בשיעור. בבית הם מנסים להדק דפים בודדים לסוג של מחברת''.

''הרבה ילדים שאמורים לעלות לכיתה א' פשוט לא רוצים'', מספרת ציפורה חלפון. ''הם מעדיפים להישאר בגן ולא להגיע לכיתה ולהתבייש, ולהרגיש שונים כי הוריהם במצוקה כלכלית ולא יכולים לרכוש עבורם נעלי ספורט ומכנסי ספורט''.

קבוצת מתנדבי ''יחד למען החייל'' לא מתנדבים למען לובשי המדים בלבד. במסגרת ההתנדבות שלהם הם מסייעים גם למשפחות מעוטות יכולת. גם השנה חילקו המתנדבים נעלי ספורט חדשות ובגדי ספורט חדשים ל כ-80 ילדים, לכבוד תחילת שנת הלימודים.

ציפורה חלפון יו"ר סניף מתנדבי יחד למען החייל: ''לנו אכפת מכולם. קשה לנו לעזור לכולם אבל אנחנו לפחות מנסים. אכפת לנו מהילדים שאין להם יכולת לרכוש נעלי ספורט ומכנס חדשים לתחילת שנה. אכפת לנו שהם יצליחו, וילמדו, ויהיו ילדים חכמים, מוצלחים ומקובלים בכיתה. ואנו עושים הכל בשביל להקל עליהם את הכניסה לביה"ס את השהייה בבית הספר".

סיגל אברהם, מתנדבת: "זה ממלא את הלב והנשמה.לדעת שהילדים הללו יפתחו שנה עם נעליים חדשות ובגדי ספורט.זה סיפוק שאי אפשר לקמט ולהסביר".

תגובות

End of content

No more pages to load