• 18 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הבילוי הסתיים במיון: ''היכו את חברי, כי 'לא בא בטוב' למאבטחים''

צעירה שבילתה בפורום טוענת: ''מאבטחים לקחו את חברי הצידה והיכו אותו''. הפורום: ''אנחנו נגד אלימות ומי שאלים ומסכן בליינים אחרים נפעל במהירות ונחישות כדי לעצור ולטפל באירוע''. אתמול הזוג הגיש תלונה

הפציעות, כפי שתועדו בטלפון סלולרי

זוג חברים מבאר שבע יצא לבלות במועדון הפורום וסיים את הערב בחדר המיון. לדברי הצעירה, בת ה-20, החבר שבילה איתה, בן 32, הוכה על ידי המאבטחים במקום כי ''לא בא להם בטוב''. מועדון הפורום, מצידו, אומר כי הם ''התנהגו באלימות רבה ובאגרסיביות''. אתמול, ראשון, השניים הגישו תלונה במשטרת באר שבע על ''תקיפה הגורמת חבלה ממש''. בפורום אומרים: ''מועדון הפורום חרט על דגלו להלחם באלימות ולעשות הכל בכדי שהמבלים שלנו ירגישו בטוחים, לא נסבול שום אלימות מכל סוג שהיא''.

בשיחה עם זוג החברים, היא והוא חוזרים ועומדים על גרסתם, שפורסמה לראשונה ב''באר שבע ביחד'' וזכתה לתגובות רבות מצד הגולשים. הדיעות של המגיבים חלוקות: חלק גינו את עצם הפעלת הכוח כנגד מבלים אלא אם הייתה תקלה, אחרים סיפרו, כי הם מבלים בפורום שנים רבות - ולא נתקלו במקרים כאלה. אחד המגיבים, עובד באבטחה, הסביר כי לגיטימי להפעיל כוח במידה, על מנת להפסיק אירוע אלים, כדי למנוע סכנה ממבלים אחרים. 

במועדון הפורום הותיק מבלים בסופי שבוע אלפי אנשים. דווקא בשל האווירה החופשית, המוסיקה והאלכוהול, מקפידים במקום לא להכניס מי שלדעתם ולשיקולם של אנשי המועדון, עלולים ליצור בעיות. מקומות בילוי אחרים נוקטים בדרך דומה, שמעוררת לא אחת ביקורת, בעיקר של מי שלא מורשים להיכנס. מצד שני, תקרית אלימה במקום בילוי עלולה להביא לסגירתו לפרק זמן מוגדר או אף לצמיתות. מכאן, הזהירות, לא רק במועדונים, אלא בכל אירוע המוני.

בליל שישי, מספרים ר' וב' (השמות המלאים שמורים במערכת), כי יצאו לבלות במועדון הפורום. בשעה 4:00 לפנות בוקר לערך, מספרת הצעירה לברנז'ה NEWS, ראתה מאבטחים גוררים את חברה ''למסדרון צדדי''.  ''הם הרחיקו אותי ממנו בלי שום סיבה. לא ויתרתי. גם כשקיבלתי בעצמי כמה מכות נכנסתי אחריו וראיתי איך משכיבים אותו על הריצפה ארבעה מאבטחים לפחות, כשהוא רק אדם בודד, שלא מגיב להם, וחובטים בו בבטן ובועטים לו בצלעות''.

לדבריה, הבחור הוכה ''גם אחרי שהוא כבר שכוב על הריצפה כשמאבטח מעליו. בסך הכל, רצינו לצאת להנות ומצאנו את עצמנו בסיומו של הלילה במיון כשחברי סובל מכאבים חזקים בגוף''. אתמול, ראשון, השניים הגישו תלונה במשטרת באר שבע, שנושאה ''תקיפה הגורמת לחבלה ממש''. 

התלונה שהוגשה במשטרת ב''ש (צילום סלולרי)

הצעירה עומדת על גרסתה באשר להשתלשלות האירועים בשבת בבוקר. מיד אחרי התקרית, החבר חש ברע ופנה לחדר המיון בסורוקה, כשעל גופו סימני המכות. לדברי הצעירה, הפורום מרושת במצלמות אבטחה והיא ביקשה לראות את תיעוד התקרית, אך סורבה. ''לחברי נגרמו עוגמת נפש וכאבים. הוא לא מצליח להירדם מהכאבים''. 

תגובת מועדון הפורום: ''מועדון הפורום חרט על דגלו להלחם באלימות ולעשות הכל בכדי שהמבלים שלנו ירגישו בטוחים''

פנינו לתגובה למועדון הפורום. דן לייבל, מנהל תוכן ושיווק, אומר כי ''מועדון הפורום חרט על דגלו להלחם באלימות ולעשות הכל בכדי שהמבלים שלנו ירגישו בטוחים, לא נסבול שום אלימות מכל סוג שהיא. כל מי שמבלה בפורום יודע שאין דבר כזה מסיבה בלתי ברורה וכל מי שמבלה בפורום יודע שאין דבר כזה מסדרון צדדי, אלפי אנשים מגיעים כל ערב למועדון מכל רחבי הארץ''. 

''אנחנו המועדון היחיד בעולם שהשקיע מאות אלפי שקלים במערכות מחשוב וכוח אדם בכניסה ויצרנו דאטה בייס של אנשים שלא התנהגו לפי הנהלים שלנו... אנחנו כל שבוע מקבלים פידבקים חיוביים על טיפול במקרים כאלו ואחרים. בנוסף, במקום לכתוב פוסט בפייסבוק ללא שום הוכחה ודברים שקריים היה אפשר לגשת למשטרה ולהגיש תלונה. היה לנו מקרה כזה של בחור שהצליח לייצר בלאגן ויראלי שיצא משליטה נגדנו והיום אנחנו בתהליכי תביעה איתו כי מקרים של לשון הרע לא יעברו לידנו בשתיקה, זאת פגיעה ישירה בפרנסה שלנו. משפחת פורום מאחלת לכל עם ישראל חג שמח, שנה טובה, אינסוף בריאות, שפע, אור ואהבה''. 

לדברי לייבל, ''מדובר בבליינים שהיו כנראה שיכורים והפעילו אלימות נגד מאבטחים, אנחנו כמדיניות מגיבים על אירועי אלימות ולא יוזמים אלימות. אנחנו נגד אלימות ומי שאלים ומסכן בליינים אחרים נפעל במהירות ונחישות כדי לעצור ולטפל באירוע''.

שאלנו האם ייתכן כי הבחור הפריז, שלא במתכוון, בשתיית אלכוהול: ''אין לנו אפשרות באמת לדעת אם הם היו שיכורים, אנחנו לא עושים בדיקת אלכוהול. באופן חד משמעי הם התנהגו באלימות רבה ואגרסיביות שמאפיינת אנשים תחת השפעה כזאת או אחרת''.


תגובות

End of content

No more pages to load