• 26 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''בואו לקבל שוברים בסך 900 ש' לשופרסל'': הודעת שרשרת מזוייפת

מידע ראשוני: הודעת שרשרת, כביכול מרשת שופרסל, מופצת בוואצאפ מזה כמה שעות ומפנה לאתר חשוד. מספר טעויות בעמוד הסגירו כי מדובר בניסיון דיוג כתובות או החדרת נוזקות

צילום מסך של האתר. עברית עילגת ושובר באיטלקית

מידע ראשוני: קיבלתם הודעה בוואצאפ  המבשרת שזכיתם ב-900 שקלים מתנה לשופרסל? אל תפתחו ואל תשתפו: מדובר בהודעת שרשרת ממקור לא ידוע, בה מספר אלמנטים חשודים - ועלולה להיות ניסיון לדוג מידע או להחדיר נוזקות למחשבים או טלפונים ניידים.

העמוד אינו מגיע מכתובת המתחם של שופרסל, אלא מאוחסן באתר הבלוגים של גוגל, בלוגספוט. הגרפיקה מטושטשת למדי, הרקע בשובר כתוב באיטלקית. בפני הוגלש מוצגת דרישה לענות על שאלות, עד כמה שהוא אוהב את הרשת. אם ענה נכון, מוגצת אפשרות להכניס מספרי טלפון ולהוריד אפליקציה. 

ההודעה המופצת בשעות האחרונות. מפנה לאתר שאינו של שופרסל (צילום מסך)

באתר גם כתוב בצורה עילגת: ''האם אתה רוצה לקבל את השובר שופרסל בחינם לחלוטין?'', שואלת חלונית עליה יש להקליק.  ''אנו חוגגים את יום השנה של החברה שלנו ואתה נבחר לקחת חלק בסקר קצר שלנו ולקבל שובר בשווי 900 ₪'. השובר תקף בכל חנויות שופרסל'', נשמע מפתה, אבל הניסוח העילג מסגיר שלא מדובר במשהו שניסחו אנשי השיווק של הרשת.

על פי בדיקת אתר VIRUS TOTAL, האתר בבלוגספוט תקין ולא מכיל נוזקות. כתובת ה-IP תקינה ומשוייכת לחברת גוגל. מה שבעייתי הוא ההפנייה להורדת תוכנה / אפליקציה וההתנייה לספק מספרי טלפון או אנשי קשר. 

לרשת שופרסל אפליקציה משלה ואתר מסודר, דרכו גם ניתן לבצע קניות דרך האינטרנט, שירות בו משתמשים לקוחות רבים. היא לא נזקקת לאתרי בלוגים או מכתבי שרשרת. בשעות הקרובות עשויה לצאת הודעה מסודרת בנושא. 


תגובות

End of content

No more pages to load