• 26 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''למה מחירי השתיה והאוכל בתוך סורוקה כל כך יקרים?''

תלונות רבות, של מאושפזים ומבקרים, על מחירי השתיה והמזון בסורוקה. ''באוניברסיטה אגודת הסטודנטים דאגה שלא יעשקו אנשים, בסורוקה יש מי שמבלה שם יום ולילה ולא יכול לצאת לקנות בחוץ'', קובלים תושבים

במבה ושתיה. תלונות על מחירים יקרים בסורוקה (צילומים: פייסבוק ד''ר אבישי טייכר מתוך אתר פיקיוויקי)

''הייתי בהלם מהמחירים בסורוקה: במבה עולה 10 שקלים, אצבע קינדר בודדת עולה 8 שקלים, 2 בורקסים קטנים 10 שקלים ועוד. אנשים לא באים לפה לבלות. זה לא פארק מים שיכול לפוצץ במחירים. זה בית חולים. לפעמים אתה מגיע לפה בלי הודעה מוקדמת, אתה יכול לבלות פה שעות עם בן משפחה שמחכה לרופא במיון או שמישהו מהמשפחה אושפז ואתה מבלה פה לילה שלם ולא יכול לזוז. אנחנו שבויים ובגלל זה, אנחנו משלמים'', אומרת מ', שביקשה להישאר בעילום שם, היות ובת המשפחה שלה עדיין מאושפזת בסורוקה. בית החולים הבאר שבעי אמנם שופץ והתרחב בשנים האחרונות, נוספו לו מחלקות ואף נחנך בו מרכז מוביל לטיפול במחלת הסרטן, אבל המחירים במזנונים ובמכונות האוטומטיות, כך מתלוננים המבקרים, יקרים מאוד, ברמה של נמל תעופה. 

''גם האוניברסיטה היא מקום סגור, אבל אגודת הסטודנטים דאגה שם שלא יפוצצו במחירים. אם אני מבלה פה לילה שלם עם מישהו שעבר ניתוח, או מאושפז, אני לא צריכה לשלם מחירים כאלה. אין לי בעיה שירוויחו, אבל המחירים פשוט מוגזמים'', אמרה מ'. 

גולשים אחרים קבלו, כי שנאלץ לבלות שעות ארוכות עם ילדים או בעצמו נאלץ לחכות זמן רב ורוצה לשתות או לאכול משהו, נאלץ לשלם מחירים גבוהים גבוהים משמעותית מאלה שמשלמים למשל הסטודנטים.

עניין המחירים  בסורוקה התפוצץ בפוסט שפורסם בבאר שבע ביחד. עם זאת, היו מי שסברו שמוצדק לגבות מחירי פיצוציה מבאי בית החולים: ''אני לא מבין על מה השיחה הזאת בכלל ולמה לעשות שיימינג לאנשים'', כתב שגיא אוזן.  ''אני לא מכיר שום פיצוציה שנכנסים אליה ובקבוק שתיה עולה פחות מ-8 שקלים וחטיף כזה או אחר עולה פחות מ-7-10 שקלים ואותו הדבר קינדר או כל שוקולד אחר אפילו ב-יילו שהמחירים נחשבים לזולים שאין מבצעים פסק זמן וקינדר עולים 7.5 שקל ו-8 שקל ... לכל אחד יש את הבחירה לקנות או לא לקנות אף אחד לא יודע מה ההוצאות של כל עסק כדי להחליט לו בכמה למכור! מפה ולהגיד ניצול או הזוי זה שמים וארץ . יש שם (בסורוקה) מכונות (לממכר אוטומטי). המכונות לא משלמות לעובדים ולא משלמות חשמל או שכירות בגלל זה זה מסופסד יש לך את האופציה הזאת תקני שם''.

יקר? אלה המחירים ברשת קמעונאית

כמה עולה פחית קולה בחוץ? בפיצוציות בבאר שבע פחית קולה עולה 6 עד 8 שקלים.
אבל חיפשנו רשת קמעונאית, והראשונה להופיע בתוצאות החיפוש בגוגל. מדובר ברשת כזו המוכרת לכל דורש ומפרסמת את המחירים שלה. המחירים המקוריים של המוצרים, הכוללים מע''מ, מפתיעים:

ברשת קמעונאית, פחית קולה (לא מצוננת, עולה 3.12 אג' (ברכישת 24 יחידות).

פרימור מנגו ליטר עולה 2.31 שקלים (לא מצונן, ברכישת 27 יחידות). בורקס תפוח אדמה גדול עולה באותה רשת 2.89 שקלים (ברכישת 30 יחידות). בייגל מאפה עם שומשום (אותו אחד הנמכר במחירים שבין 6 ל-10 שקלים בקיוסקים ובבתי קפה בעיר) עולה 2.86 שקלים ליחידה (ברכישת 72 יחידות).

שקית במבה קטנה (25 גרם) עולה 1.40 שקל. שקית דוריטוס 55 גרם עולה 2.64 שקלים. חטיף גרנולה נייצ'ר וואלי (5 אריזות אישיות ובהן 10 יחידות): 15.21 שקלים, שהן מעט יותר מ-3 שקלים לאריזה אישית. 

​​​​​​​סורוקה:  ''הזכיין מחוייב לספק היצע מוצרי מזון בסיסיים במחיר מוזל''
​​​​​​​

בסורוקה אומרים בתגובה: ''ספקי המזון נקבעים בהתאם לחוק חובת המכרזים. הזכיין מחוייב לספק היצע מוצרי מזון בסיסיים במחיר מוזל לצד מגוון מוצרים נוספים לבחירת הלקוח. מחירי המוצרים משקפים את רמת התפעול ואינם חורגים מהמקובל בכלל בתי החולים בארץ''.

תגובות

End of content

No more pages to load