• 18 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

דנילוביץ': ''הבחירות נקבעות בקלפי, לא בפייסבוק''

ישיבת מועצה אחרונה לקדנציה הנוכחית. העיר באר שבע נכנסת לא רק לחגים, אלא גם למערכת בחירות שתהיה קצרה ואינטנסיבית

תמונת מחזור למועצה היוצאת (צילום: דני בלר)

''בסופו של דבר אנחנו כולנו נקבל את מה שהציבור יחליט. למשפט הציבור כולנו עומדים. הבחירות לא מתקיימות בפייסבוק וברשתות החברתיות. הציבור בסוף יילך לקלפי ויצביע וזה לא יקרה בעוד הרבה זמן. נמתין למבחן הציבור. אני חושב שהציבור הבאר שבעי בוגר, אינטליגנטי, ויודע בדיוק מה היה לפני 10 שנים ומה קורה היום בעיר שלנו ואתם יודעים מה, אני אתן קצת כרמז, מה הולך להיו בעיר בעשר השנים הבאות. הוא יידע לכ דבר, יילך לקלפי - כל הצבעה שלו אנחנו נכבד'', כך סיים היום, רביעי, ראש עיריית באר שבע את ישיבת המועצה האחרונה בקדנציה הנוכחית. הפעם הבאה שהמועצה תתכנס תהיה אחרי הבחירות, בחודש נובמבר, אז תשב המועצה  הנבחרת החדשה. 

הממונה על הבחירות בבאר שבע, אלי יפרח, הציג את לוח הזמנים הצפוי לקראת הבחירות המוניציפליות. זוהי מערכת הבחירות ה-17 שמנהל יפרח, המשמש בתפקיד ברחבי הארץ, מטעם משרד הפנים. הבחירות ייערכו ב-30 לאוקטובר, עוד מעט יותר מחודשיים. בעיר באר שבע יש, נכון להיום, 219,570 תושבים, מהם 167,562 בעלי זכות בחירה, נתון לא סופי, שכן פנקס הבוחרים ייסגר ב-23.9.

ישיבת המועצה האחרונה לקדנציה (צילום: דני בלר)​​​​​​​

הצבעה בבאר שבע תתבצע ב-279 קלפיות ב-64 ריכוזים. 4 קלפיות נגישות ימוקמו בבתי אבות ובסך הכל יהיו בבאר שבע 38 קלפיות נגישות לציבור הזקוק לכך. קלפיות יהיו בבתי החולים ובבתי סוהר וכן במחנות צה''ל.  

27 חברי מועצה עומדים לבחירה בבאר שבע. בחול המועד סוכות ייסגרו רשימות המועמדים. בתוך הישיבה, הכריזו חברי המועצה במי הם תומכים ולא היו הפתעות גדולות. ההכרזה על התמיכה, פירושה תקציבים לקראת הבחירות ועל כן, נערך הליך מסודר במועצה. חברי באר שבע ביתנו הביאו תמיכה במועמד פימה פיימבלום, בשאר הרשימות הבחירה הייתה ברורה וצפויה. 

צפו בהכרזה על התמיכה של חברי המועצה וההודעה על הליכי הבחירה (צילום: דני בלר)


​​​​​​​
למעשה, עם נעילת ישיבת המועצה האחרונה, נפתח המירוץ לראשות העירייה ולמועצת העיר. הפעם, בשל החגים, הזמן שיעמוד למערכת בחירות יהיה קצר. הפעם, יותר במערכת הבחירות הקומות תהיה מלחמה על דעת הקהל דרך הרשתות החברתיות, אבל דווקא בהן, בשל אופיין, יהיה קשה מאוד ''למרוח'' את המצביעים בססמאות ובהבטחות. הבחור ישפוט וכמו שאמר ראש עיריית באר שבע, הבוחר הבאר שבעי אינטליגנטי ויידע לעשות בחירה מושכלת. 

תגובות

End of content

No more pages to load