• 18 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

'''80 אחוזים מהמסעדות נסגרות תוך 5 שנים, הענף במשבר עמוק''

כנס חירום של העוסקים בתחום המסעדנות נערך היום בפורום. אנשי הענף יוצאים למאבק בגזירות נגדם

תומר מור מתל אביב, ממובילי המאבק (צילום: דני בלר)

כינוס חירום של העוסקים בתחום המסעדנות בדרום נערך היום באולם מועדון הפורום בבאר שבע כחלק מתארגנות ''מסעדנים חזקים ביחד'', המבקשת להתמודד עם הגזירות הקשות המוטלות על ענף המפרנס כמיליון איש בישראל ומחולל עסקים בהיקף של כ-20 מיליארד שקלים. 

תומר מור, מבעלי מסעדת ג'רמייה בתל אביב, סקר את שורת הגזירות המוטלות על המסעדנים בישראל ולמעשה, על כל מי שעוסק בתחום, בין אם זה דוכן פלאפל או בית קפה. המיסוי על העבודה כבד ובלתי הגיוני. בנוסף לקנס בצורת היטל, מסעדות המעסיקות עובדים זרים נאלצות להפריש דמי פנסיה עבור אנשים שלמעשה מועמדים לגירוש. נושא הטיפים מקשה על המעסיקים. יוצא איפה, לדברי מור, שהתדמית הציבורית של המסעדן היא של אדם הגובה מחירים מופקעים עבור המנות ולא משלם לעובדיו, כשלמעשה הוא נאלץ להתמודד עם מציאות עסקית קשה שגורמת, במרבית המקרים, לסגירתו של העסק. 

מובילי המאבק נחושים להביא לשינוי ולא מהססים לומר את דעתם. עשרות המסעדנים מבאר שבע שהגיעו לאירוע העדיפו לא להתבטא ולא לומר דברים למצלמה. 

עם זאת, מי שהסכים לשוחח שלא לייחוס, מדבר על קושי גדול בענף, גם בבאר שבע, שאינה שונה משאר הערים בארץ. מעבר לעבודה הקשה, התקנות הנוקשות וההשקעה הגדולה, הגזירות הנוחתות מכל הכיוונים מקשות על הישרדותם של עסקים -  גם כאלה המצליחים לגייס שפים בעלי שם. 

המאבק של אנשי הענף מלווה באנשי מקצוע ומטרתו לאפשר לכלל העוסקים להתפרנס ולפרנס בכבוד. במצב הנוכחי, מתריעים מובילי המאבק, הענף ייקלע למשבר חמור, שייפגע בפרנסתם של רבים. 


תגובות

End of content

No more pages to load