• 23 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הותר לפרסום: בית המשפט העליון דחה את ערעור יגאל אובשייביץ

אובשייביץ, ששימש בעבר כסגן ראש עיריית ב''ש, הורשע בתקיפת שתי נשים בנסיבות מחמירות, ערער בנושא הקלון שהוטל עליו - וערעורו נדחה. המשמעות: לא יוכל לכהן עוד כחבר מועצת העיר ב''ש

יגאל אובשייביץ (צילומים: דני בלר, אתר עיריית ב''ש)

בית משפט העליון התיר לפרסום פסק דין של בית המשפט המחוזי בב"ש, שדחה את ערעורו של סגן ראש עיריית ב"ש לשעבר, עו"ד יגאל אובשייביץ, אשר הורשע בתקיפת שתי נשים, והותיר על כנו קלון שהוטל עליו על ידי בית משפט השלום.  

כזכור, נגד אובשייביץ, הוגש בשנת 2014 כתב אישום המייחס לו ביצוע עבירה של תקיפה בנסיבות מחמירות ובעבירה של תקיפה הגורמת חבלה של ממש כלפי שתי נשים. בית משפט השלום בב"ש החליט לא להרשיעו ועל כך הגישה הפרקליטות ערעור לבית המשפט המחוזי.  

במסגרת פסק הדין בערעור, הורשע אובשייביץ בביצוע העבירות המיוחסות לו בכתב האישום, והתיק הוחזר לבית המשפט השלום למתן גזר הדין ולדיון בשאלת הקלון.

בית המשפט השלום גזר עליו עונש של מאסר מותנה, פיצוי בסך של 45,000 שקלים, והטיל קלון. אובשייביץ ערער לעניין הקלון לבית המשפט המחוזי, אשר קיבל, כאמור, את עמדת הפרקליטות ודחה את ערעורו.

בית המשפט ציין בפסק דינו, כי "אלימות ובמיוחד אלימות כמתואר בכתב האישום המתוקן ובנסיבות כפי שתוארו בכתב האישום המתוקן, יש עמה קלון ואיש ציבור הנוהג כך, לא יכול ולא רשאי לצפות לכך שבית משפט יקבע אחרת. הקלון הוא קביעה שבהתנהגות של המערער נפל פגם מוסרי חמור ובמקרה זה, לא ניתן לקבוע אחרת. מכל אדם מצופה שלא ינהג באלימות ..., מאיש ציבור בנוסף לאמור, מצופה שישמש דוגמא לציבור, ממנו יראו וכך יעשו. בית המשפט חייב להוקיע התנהגות אלימה וחייב לכך שבעתיים כשמדובר באיש ציבור".

את המדינה יצגה בהליך בביהמ"ש המחוזי עו"ד תהילה גלנטה מפרקליטות מחוז דרום (פלילי).  

על פי סעיף 120 לפקודת העיריות (נוסח חדש): ''ואלה פסולים לכהן כחברי מועצה: (8) מי שהורשע בפסק דין שנהיה סופי לאחר שהחל לכהן כחבר המועצה, בין אם העבירה נעברה או ההרשעה היתה בזמן שכיהן כחבר המועצה ובין אם לפני שהחל לכהן כחבר המועצה, וקבע בית המשפט כי יש עם העבירה שבה הורשע משום קלון;

120א. (א) גזר בית המשפט את דינו של חבר מועצה בשל עבירה פלילית, בין אם העבירה נעברה או ההרשעה היתה בזמן שכיהן כחבר המועצה ובין אם לפני שהחל לכהן כחבר המועצה, יקבע בית המשפט בגזר הדין אם יש בעבירה שעבר משום קלון; החלטת בית המשפט לענין הקלון ניתנת לערעור כאילו היתה חלק מגזר הדין''.

​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load