• 26 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הסוכנות הטיסה משלחת להט''ביים מב''ש למצעד במונטריאול

חברי ועד הבית הגאה ותקליטנית של הקהילה הוטסו לייצג את ב''ש במצעד הגאווה במונטריאול ולספר על חיי הקהילה בבירת הנגב

המשלחת הלהט''בית מב''ש במונטריאול (צילום: רוני כרמל)

בשבוע שעבר יצאה משלחת של 8 באר-שבעים חברי הקהילה הגאה כל הדרך למונטריאול שבקנדה. במהלך הביקור נפגשו חברי הקבוצה מבאר שבע עם קנדים יהודים חברי הקהילה הגאה במונטריאול, והם השתתפו יחד במצעד הגאווה הרשמי של העיר. 

המשתתפים הישראלים במשלחת הם פעילים, משפיעים ומובילים בקרב הקהילה הגאה בדרום הארץ. המשלחת כוללת את יוזמי מצעד הגאווה הראשון בבאר שבע, חברי ועד "הבית הגאה בבאר שבע" - העמותה הגאה היחידה הפועלת בדרום הארץ, נציגי "התא הגאה" של אוניברסיטת בן גוריון, מלכות דראג ידועות, בעלי של הפאב הקווירי- פמיניסטי "ביאליק 26", ואפילו הדיג'יאית הרשמית של האירועים הגאים בדרום שהקימה את ליין "מונרו" - שתקלטה על המשאיות לאורך מצעד הגאווה הרשמי של מונטראול.

המשלחת מבאר שבע צועדת במונטריאול (צילום: רוני כרמל)​​​​​​​
0

חברי המשלחת הם: די.ג'יי "קלייד", סלעית דודיאן, הקימה את ליין "מונרו"- הליין הגאה בדרום. גיל אליאס פעיל וחבר ועד "הבית הגאה בבאר שבע", העמותה הגאה היחידה שפועלת בדרום הארץ. גיל הניע את מצעדי הגאווה הראשון והשני שהיו בבאר שבע. דניאל אלדם ומאי גופן- מדריכים ב"איגי" ונציגי התא הגאה באוניברסיטת בן גוריון. עידני סעדיה - "גבריאלה מלאכי"- מלכת הדראג הידועה בלילות וסטודנט למשחק בשעות היום. עמי פומרנץ ורותם אבגר- נציגי קבוצת הקריאה הקווירית שנפגשת בכותלי אוניברסיטת בן גוריון ומתעסקים בתכנים קווירים על כל סוגם- הרצאות, סרטים ועוד. אבישג טביב- חלוצת התרבות הגאה בדרום- הקימה יחד עם "קלייד" את ליין הגאווה מונרו, וכמו כן פתחה את ביאליק 26- הפאב האקטיביסטי-קווירי-פמיניסטי-צמחוני בבאר שבע. טביב הפיקה את אירועי הגאווה של באר שבע ואת מצעד הגאווה הראשון בעיר.

חברי המשלחת דנו במהלך הביקור בסוגית הזיהוי כיהודי גאה בישראל ובחו"ל, הכינו חלות צבעוניות גאות לשבת והשתתפו באירועי הקהילה הגאה בעיר. במהלך מצעד הגאווה הענק של מונטריאול לקחו חברי המשלחת מבאר שבע תפקידי מפתח, החל מתיקלוט על המשאיות ועד הופעות דראג לאורך המצעד ברחבי העיר. 

המשלחת מבאר שבע במצעד. ספרה כמה העיר אוהבת את קהילת הלהט''ב
​​​​​​​ בימים אלה מציינת השותפות בין באר שבע ובני שמעון לקהילה היהודית של מונטריאול 25 שנים של עשייה משותפות. דפני קרן לפידות, מנהלת שותפות באר שבע-בני שמעון-מונטריאול בסוכנות היהודית ציינה כי " מדי שנה נערכים מאות מפגשים בין מתנדבים מישראל והקהילות השותפות מעבר לים וכי מיזם 'שותפות ביחד' של הסוכנות נותן הזדמנות להכיר את ישראל באופן בלתי אמצעי ולקדם ביחד פרויקטים משותפים".

תגובות

End of content

No more pages to load