• 23 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כתב אישום יוגש נגד חלק ממארגני מסיבת הטבע בעקבותיה נפטרה חיילת

החיילת בת ה-19 השתתפה במסיבת טבע בצומת גורל במהלכה נחבלה בראשה והתמוטטה, אך הטיפול רפואי הוענק לה בעיכוב ניכר. מחקירת המשטרה עולה כי המארגנים ''חששו מהפסד כספי'', אם המשטרה תדע אודות דבר הפציעה

האתר בו נערכה מסיבת הטבע (צילום ארכיון: משטרת ישראל)

כתב אישום צפוי להיות מוגש בימים הקרובים כנגד חלק ממארגני מסיבת הטבע שנערכה בשטח הסמוך לצומת גורל, בעקבותיה נפטרה חיילת בת 19, שנחבלה בראשה ומחקירת המשטרה עולה, כי היה עיכוב משמעותי בפינויה לטיפול רפואי.
​​​​​​​
ב-5 באוגוסט, 2017 לפנות בוקר, התקבל במוקד 100 של משטרת ישראל דיווח אודות צעירה המוטלת בצד הכביש בצומת להבים בסמוך לתחנת האוטובוס. כוחות משטרה שהגיעו למקום פגשו בצוות רפואי מעניק לצעירה טיפול והיא מחוסרת הכרה. מתחקור ראשוני של צעיר שהיה בסמוך אליה עלה כי הצעירה פונתה על ידו ממסיבת טבע שהתקיימה בסמוך במהלך הלילה.

בעקבות המקרה נפתחה חקירה שבמהלכה נעצרו בימים העוקבים לאירוע 3 חשודים: תושב אשלים בן 32, תושב בת ים בן 38 ותושב ערד בן 34. במהלך ימי החקירה נודע למשטרת ישראל על פטירתה של החיילת, ב-9 באוגוסט, 2017. מעצרם של החשודים הוארך מעת לעת בחשד לעבירת הריגה, ובתחילת ספטמבר 2017 שוחררו בידי בימ"ש בתנאי ערובה. 

הסמים והכסף שנמצאו במסיבה (צילום ארכיון: דוברות המשטרה)

לאחר שחרורם כאמור, חקירת משטרת ישראל נמשכה ביתר-שאת, ומחיבור רצף הממצאים עלתה בידי החוקרים תמונת מצב כי מהלך המסיבה הצעירה נחבלה בראשה והתמוטטה ובשלב מסויים אותרה בידי מארגני המסיבה ואלו העלו אותה לארגז האחורי בטנדר שהיה ברשותם, לאחר נסיון לטיפול רפואי לא מקצועי הבינו כי אין מנוס מהוצאתה לטיפול רפואי. עם זאת לאחר מס' דקות נסיעה שב הרכב על עקבותיו לשטח המסיבה וללא שהוענק לה טיפול רפואי. בחלוף כחמש שעות בהן מצבה המשיך. להתדרדר, ובעודה שכובה בארגז הטנדר החליטו המארגנים להוציאה לכביש הראשי ולהזעיק טיפול רפואי.

עם התקדמות החקירה עולה החשד כי השיהוי המשמעותי בהוצאתה לטיפול רפואי גרם למותה, שיהוי זה נבע מחשש המארגנים שפינוי מוקדם יגרום לגורמי הרפואה לדווח על עצם קיום המסיבה למשטרה וזו תפעל להפסקתה וגרירת הפסד כספי למארגניה. עוד עלה כי מסיבת הטבע התקיימה ללא רשיון וללא שננקטו אמצעי רפואה ואבטחה מתאימים.

עם סיום החקירה הועבר חומריה הרבים לידי הפרקליטות לעיון וקבלת החלטה.

רפ"ק יוסי אסנפי ק. אח"מ תחנת רהט (צילום: דוברות המשטרה)"משטרת ישראל תאפשר קיומן של אירועים תחת כיפת השמיים, בהגדרתם, כל עוד הם עומדים בדרישות הרישוי והאבטחה והכל למען בטחונם ושלומם של הנוכחים במקום ובסמוך לו. במקרים בהם יאותרו מסיבות שכאלו, לרבות ״מסיבות טבע״ ויתברר כי הן לא עמדו בדרישות התקנות והחוק, תפעל משטרת ישראל למיצוי הדין עם אלו אשר סיכנו את חיי המבלים", כך נמסר מהמשטרה.
​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load