• 19 פברואר 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''אנחנו לא בשר תותחים'': מאות מתושבי העוטף חסמו כבישים בת''א

17 שנה של אוזלת יד מצד ממשלת ישראל עלו לתושבי העוטף על העצבים: אנשי ''דור הקסאמים'' מפגינים הערב בתל אביב

ההפגנה הערב, שבת, בתל אביב (צילום: פייסבוק דור הקסאמים)

מאות מתושבי עוטף עזה, בהם אנשי תנועת ''דור הקסאמים'', עורכים הערב צעדת מחאה בתל אביב, כנגד אוזלת ידה של ממשלת ישראל לטפל במצב הביטחוני בדרום. המפגינים צועדים לאורך רחוב אבן גבירול בתל אביב, אחד העמוסים בעיר, שנסגר לתנועה. ניסיונות דומים לערוך הפגנות בבאר שבע והנגב נחלו כישלון: בודדים הגיעו. המפגינים מנסים להשיג את תשומת לבה של התקשורת, כדי שזו תביא את דברם לאוזני מקבלי ההחלטות.

שידור מתוך ההפגנה (מתוך פייסבוק דור הקסאמים)


​​​​​​​

מאז פרץ סבב הלחימה הנוכחי, עלו באש עשרות אלפי דונמים של חורש טבעי וגידולים חקלאיים. הנזק נאמד בעשרות מיליוני שקלים, אך החקלאים נתקלים באוזניים אטומות מצד הממשלה, שגם מטילה עליהם גזרות נוספות, בהן קיצוץ מכסות המים. את  התוצאה ירגישו אזרחי ישראל כבר בימים הקרובים, כשיערכו את הקניות לחג: מחיריהן של ירקות ופירות, עופות וביצים, יעלו כבר בימים הקרובים. 

המפגינים קובלים על כך שלאיש לא ממש מזיז שהם חיים במציאות ביטחונית בלתי אפשרית, כאשר הקסאם או הגראד הבא עלולים ליפול בכל רגע נתון, גם כשלכאורה יש ''הסדרה''. בסבב הנוכחי, טרור העפיפונים ובלוני החבלה גרם לכך שהעוטף כולו אפוף עשן, שריחו נדבק לבגדים ולבתים. התושבים נושמים עשן כל שעות היממה. 

שידור מתוך ההפגנה (פייסבוק דור הקסאמים)​​​​​​​

השבוע גם נודע לתושבים כי הממשלה הסכימה לסוג של הסדרה, על פיה אין מבצעים ירי לעבר הרצועה. אתמול, שישי, למרות ההסדרה, שלא כוללת את השבת הנעדרים והשבויים, את הפסקת טרור הבלונים, אלא רק סוג של שקט מדומה כאשר חמאס הוא השולט על גובה להבות, שוב הגיעו אלפי מפגינים ליד הגדר ושוב היו דליקות ברחבי הנגב כתוצאה של בלוני תבערה. לו בלוני התבערה היו פוגעים בתל אביב, ממשלת ישראל הייתה יוצאת לפעולה ולמרות ההצהרות של ראש הממשלה ושר הביטחון, אוזלת היד בדרום נמשכת.

תגובות

End of content

No more pages to load