• 26 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אתם מיוצאי תימן-צפון אפריקה? בואו לסייע להציל את רוני כהן

רוני כהן אמורה להתחתן עם בחיר לבה, בר ערמון. היא חלתה בסרטן הדם וזקוקה להשתלת מח עצם מתורם מתאים - מיוצאי תימן-מרוקו או צפון אפריקה. יום ראשון, עמדת בדיקה תוצב בקניון הנגב

רוני כהן, עם בר ערמון (צילום: אלבום משפחתי)

האם אתם מיוצאי תימן-מרוקו או צפון אפריקה? אם כן, יכול להיות שאתם אלה שתוכלו לסייע להציל את חייה של רוני כהן, הזקוקה בדחיפות להשתתלת מח עצם. בבדיקת רוק פשוטה, שאורכת פחות דקה, ניתן לדעת אם אתם מתאימים.

רוני כהן, בת 27 היתה אמורה להתחתן בקרוב, אבל במקום להתרגש מהעתיד, היא זקוקה להשתלת מח עצם דחופה. "רוני כהן היא אשתי לעתיד, ולפני חודש התהפכו לנו החיים. היא לא הרגישה טוב, בבוקר הגענו למיון, בצהריים הודיעו לנו שיש לה לוקמיה, סרטן הדם ובערב היא כבר מצאה את עצמה מחוברת לכימותרפיה'', אומר ארוסה, בר ערמון. 

(צילום: עזר מציון)

​​​​​​​

''בספטמבר היא אמורה להיות אשתי. היא תהיה אשתי, אבל רק אם אצליח להציל אותה. הדרך היחידה להציל אותה היא על ידי מציאת תורם מתאים עבורה להשתלת מח עצם. לפני כשבוע קיבלנו את הבשורה המרה שלא מצאו לה תורם במאגר הארצי ואף לא בעולמי. אם לא די בכך, התבשרנו שבמידה ולא ימצא תורם בחודש הקרוב, סיפורה של אהבת חיי יגמר בגיל 27. וכמו שאתם מבינים אין לי שום כוונה שזה יקרה . אז ככה אני יחד עם המשפחה של רוני אהובתי והמון חברים  וארגון עזר מציון מתכננים  ב -19 באוגוסט מבצע ארצי למציאת התורם שיציל את חייה''.

לדברי בר, ''המטרה היא אחת, להגיע לעיניהם ולבבותיהם של כמה שיותר אנשים מהמוצא המתאים: שילוב של תימנים ומרוקאים או שילוב של תימנים וצפון אפריקאיים. שילוב של תימני ומרוקאי? תימני וצפון אפריקאי? אתם יכולים להציל את רוני! אני מבקש מכם בני המוצא בגילאי 18-50, שלא הצטרפו בעבר למאגר כלשהוא, לצאת מהבית באותו היום, לבצע  בדיקת רוק פשוטה שעשויה להציל את החיים של רוני''.

מי שכבר נמצא במאגר הגנטי או שאינו מתאים על פי המוצא או הגיל ורוצה לסייע יכול לתרום עלות בדיקה של דגימה בטל. 1800-236-236.

לקיחת הדגימות תיעשה בבאר שבע, בקניון הנגב, ביום ראשון, ה-19 באוגוסט, בין השעות  9:00-21:30.

תגובות

End of content

No more pages to load