• 26 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שיפור בהישגים ב-12 בתי ספר בב''ש, המורים יקבלו תגמול כספי

מענק כספי למורים בבתי ספר בב''ש בהם חל שיפור ניכר בהישגים. שר החינוך בנט: ''״הפרס הוא רק סמל לדבר החשוב באמת: כברת הדרך המשמעותית שעשו בתי הספר המצטיינים''

שיפור בהישגי התלמידים בב''ש (צילום הדמיה: PXHERE / CC0)

תגמול כספי נאה למורים בבאר שבע, שבתי הספר בהם מלמדים השתפרו בהישגים בהשוואה לשנה שעברה, במדדים כגון מניעת נשירה, קליטת תלמידי חינוך מיוחד, גיוס לצה"ל, שירות אזרחי, אחוז הזכאות לבגרות, אחוז ההצטיינות במבחני הבגרות ומידת השיפור בהישגים הלימודיים.

מורים ב-12 בתי ספר מבאר שבע יקבלו את גמול ההצטיינות, מענק העומד על 8,326 במדרג העליון ו-3,122 שקלים במדרג התחתון.  

בבאר שבע בתי הספר שמוריהם יקבלו את התגמול הם: מקיף א', אולפנת אמי''ת, מקיף רבין, מקיף טוביהו, טכני חיל האוויר, מקיף ג', אולפנת חן במדבר, מקיף רגר, ישיבת אמי''ת, מקיף אמי''ת, מקיף ו', וברקו ווייס. כל בתי הספר הזוכים במחוז הדרום הם מהמגזר היהודי. 4 מבתי הספר ברשימה בבאר שבע שייכים לזרם הממלכתי דתי. 8 שייכים לזרם הממלכתי.  בתוצאות אין פירוט באשר לשיכלול המרכיבים שהביאו לציון הסופי, אלא רק את המדרג. התוצאה יכולה להיות גם תוצאה של הישגים שונים בלימודים, אבל לא רק. 

הפרס גם חושף את הפערים בדרום: מכלל בתי הספר הזוכים אין אפילו אחד מהמגזר הבדואי.

טבלת ההישגים המלאה של בתי הספר במחוז הדרום (צילום מתוך הטבלה)
(מקור: משרד החינוך)

שר החינוך, נפתלי בנט, מסביר את הדרך בה הוענקו הפרסים: ״הפרס הוא רק סמל לדבר החשוב באמת: כברת הדרך המשמעותית שעשו בתי הספר המצטיינים. ההשקעה והמאמץ עבור כל תלמידה ותלמיד, הם תמצית מלאכת החינוך. אנחנו פותחים עוד שנת לימודים בידיעה שהאנשים האיכותיים ביותר מטפלים במשאב הכי יקר בישראל: הילדים של כולנו. בתי הספר המצטיינים הם הלפיד שלפני המחנה ומהווים דוגמא ומופת דווקא בגלל המקום שבו היו והמקום בו הם נמצאים היום. אני מודה לצוותי החינוך המסורים שעבדו קשה, והגיעו להישגים כבירים. נמשיך לטפח את חינוך דור העתיד ולהצעיד את מדינת ישראל קדימה״.

מנכ"ל משרד החינוך, שמואל אבואב: "מערכת החינוך הציבה בין יעדיה המרכזיים את החינוך לערכים, למעורבות בחיי הקהילה והחברה, למניעת נשירה ולהעמקת הלמידה. מוסדות החינוך שזכו בפרס קידמו באופן ראוי לציון ערכים אלה, ומצעידים את מערכת החינוך קדימה, לשגשוג ולצמיחה. אני מברך את עובדי ההוראה המצטיינים שחוללו שינוי משמעותי בקרב תלמידיהם, על פעילותם לערכים, לטיפוח מצוינות ולתרומה לחברה ולקהילה".

.בחירתם של בתי הספר הללו התקבלה על סמך חישוב שורת מדדים בתחומים הערכיים, החברתיים והלימודיים, וכן בהתאם לשיעור השיפור המשמעותי ביותר שחוללו מוסדות החינוך בהשוואה להישגי שנת הלימודים תשע"ז. לאור הישגיהם, עובדי ההוראה שבבתי הספר הזוכים יתוגמלו בסכום כספי הנע בין 3,122 ₪ לכ-8,326 ₪ (מורים שהועסקו בתשע"ח), זאת בהתאם לסיכום שעוגן בין משרד החינוך לבין ארגון המורים ומשרד האוצר, במסגרת הרפורמה "עוז לתמורה".

לאורך 6 השנים האחרונות, מאז תחילת המיזם, זכו בסך הכל 681 חטיבות עליונות בתגמול - לפחות פעם אחת (53% מסך בתי הספר). כמו כן, מתוך הזוכים של השנה, חטיבה עליונה אחת זכתה שש שנים ברציפות (על יסודי למדעים דרכא שבירכא), 8 חטיבות עליונות זכו בתגמול 5 פעמים, 5 חטיבות עליונות זכו 4 פעמים רצופות, 50 חטיבות עליונות זכו ארבע פעמים לא ברציפות, 11 חטיבות עליונות זכו שלוש שנים רצופות, 92 חטיבות עליונות זכו שלוש שנים לא רצופות, ו-43 זכו בפעם הראשונה.


תגובות

End of content

No more pages to load