• 22 ספטמבר 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

כתב אישום: גרם למות חברו בנהיגה רשלנית באופניים חשמליים

הנאשם, שהיה קטין בעת ביצוע העבירה, הרכיב את חברו על מוט מסגרת האופניים והתנגש ברכב בכניסה לשדרות רגר

הרכיב את חברו על אופניים - וגרם למותו (צילום הדמיה: Robb Lingley / נחלת הכלל)

פרקליטות מחוז דרום- פלילי, הגישה לבית המשפט לתעבורה בבאר שבע, באמצעות עו"ד נדב אוחנה, כתב אישום נגד תושב באר שבע בן 19 (היה קטין בעת ביצוע העבירה) בגין גרימת מוות ברשלנות של חברו, נסיעה ללא קסדה מגן וכן הרכבה על אופניים לא מותאמים.

לפי כתב האישום, ב-18 במאי, 2016,  בשעה 23:50 או בסמוך לכך, הנאשם רכב על כלי רכב דמוי אופניים חשמליים בעל מנוע חשמלי תוצרת SHENGYI בעיר, כאשר הוא מרכיב את חברו המנוח, קטין כבן 16, על המוט העליון של מסגרת האופניים כאשר האופניים אינם מותאמים להרכבת אחר.

הנאשם נסע על האופניים והרכיב את המנוח עליהם, ללא קסדה כנדרש. הנאשם נכנס עם האופניים לתוך צומת ועלה על אי תנועה דרום מערב בין שד' רגר לבין רח' הצדיק מירושלים. עוד עולה כי הנאשם המשיך כאשר הוא עוקף מימין את שטח ההפרדה שנמצא בהמשך למעבר החציה, תוך שהוא נוהג בכיוון ההפוך לכיוון התנועה. 

אותה עת, הגיע רכב לכביש 406 מכיוון צפון לדרום, כאשר בכוונתו לחצות את הצומת ולהמשיך לנסוע ישר לתוך שד' רגר. הנהג המעורב נכנס עם רכבו לתוך הצומת בנסיעה רצופה, תוך נסיעה בנתיב הנסיעה הימני, כאשר בכיוון נסיעתו דולק רמזור ירוק. בשלב זה, הנהג המעורב, אשר הבחין בכך כי הנאשם עוקף עם האופניים את שטח ההפרדה, סטה מעט שמאלה וניסה לבלום על מנת להימנע מהפגיעה באופניים. בסטייתו של הנהג המעורב לא היה כדי למנוע את ההתנגשות בין שני כלי הרכב, והרכב המעורב פגע עם חזיתו באופניים. כתוצאה מהתאונה המנוח מצא את מותו בסמוך לאחר מכן.

על פי כתב האישום, תוצאות התאונה אירעו עקב רשלנותו של הנאשם בכך שנסע בנתיב נגד כיוון התנועה, הרכיב את המנוח על אופניים שלא מתאימים לכך, נסע ללא קסדת מגן והרכיב את המנוח ללא קסדת מגן.

תגובות

End of content

No more pages to load