• 23 יולי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

רהט: צווי סגירה לעסקים שהלינו והעסיקו שוהים בלתי חוקיים

שני עסקים ברהט הוגבלו מנהלתית ונסגרו לתקופה של 14 ו -30 ימים בצו מנהלי שהוצא ע״י מפקד המחוז הדרומי

עסקים שהלינו או העסיקו שב''חים - נסגרו (צילום הדמיה: Dustin Gaffke/ CC BY 2.0)

צווי סגירה לתקופות של שבועיים וחודש הוצאו כנגד שני עסקים בעיר רהט, אשר במהלך פעילות אכיפה נמצא כי הם מעסיקים או מלינים שוהים בלתי חוקיים. בתם פעולות האכיפה הוצאו צווים מנהליים להגבלת שימוש במקום ולסגירת המקום והפסקת העיסוק בו ושימוע תוך רישום אזהרה לעסק נוסף.

צו אחד הוצא לתקופה של 14, למרות שהמחוקק הקנה למפקד המחוז להוציא את הצו לתקופה של 30 ימים, זאת לאחר שמפקד המחוז איזן בין השיקולים שעמדו בבסיס החלטתו ,חופש העיסוק מחד וחובתו לשמירה על שלום הציבור מאידך.

צו שני לסגירת העסק למשך 30 ימים נמסר לאחר שמכלול הראיות לימד על כך שלא נעשים מהלכים כלשהם מצד הבעלים או המנהלים במקום על מנת להבטיח שבמקום יועסקו או יולנו אך ורק בעלי היתר שהייה ועבודה בתחומי מדינת ישראל. כאמור, לעסק נוסף בוצע שימוע ובעליו/ מנהליו הוזהר.

במשטרה מדגישים כי עם כניסתו של התיקון לחוק הכניסה לישראל, המאפשר למשטרת ישראל להוציא צו סגירה מנהלי ובכך לאסור את השימוש במקום בו בוצעה העבירה או ההלנה, יישאו באחריות מעסיקים ומלינים של השוהים הבלתי חוקיים שייתפסו ברשותם.

"לנגד עינינו עומדת מעורבותם של שוהים בלתי חוקיים במעורבות פלילית המשפיעה על מרקם החיים התקין של האזרח שומר החוק'', אומרים במשטרה.

תגובות

End of content

No more pages to load