• 23 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

רק מיעוט דירות במחיר למשתכן בב''ש קיבלו עד כה היתרי בנייה

גם אם זכיתם בהגרלה הנחשקת , הדרך לקבלת המפתח עוד ארוכה: נתונים תקופתיים של משרד השיכון מראים כי כמעט מחצית הדירות טרם קיבלו היתר בנייה והשאר, בהליכים. יש מקום אחד בו נערכות עבודות במרץ - קבלו סרטון

שכונת הסיגליות בב''ש. פה התחילו העבודות במרץ (צילום: באדיבות איציק מצליח)

סבלנות. והרבה. גם אם זכיתם בהגרלת מחיר למשתכן בבאר שבע, הדרך עד לקבלת המפתח לדירה עוד עלולה להיות ארוכה. משרד השיכון מפרסם מדי חודש נתונים סטטיסטיים בדבר מצב הדירות בפרויקט שאמור להנגיש את חלום קורת הגג בעיקר לזוגות הצעירים הזכאים. מנתונים, המסכמים את חודש יוני עולה, כי ללמעלה ממחצית הדירות כלל לא הוגשה בקשה להיתרי הבנייה. חלק מהדירות נמצאות בשלבי הגרלה. 

בבאר שבע תולים תקוות רבות בשכונות החדשות שייבנו בעיר. בשכונת סיגליות, למשל, הסמוכה לקאנטרי קלאב, טרקטורים עובדים בה במרץ על מנת ליישר את תוואי הקרקע ויש כבר כביש ראשון. בתים, עדיין אין. על פי נתונים שפרסם לא מכבר אתר יד2, יש בבאר שבע ביקוש רב לדיור עממי, בעיקר דירות 3 חדרים, כאשר שכונה ד' היא השכונה לגביה יש הכי הרבה חיפושים. הסיבה: משקיעי הנדל''ן מתחילים לצאת מבאר שבע ומחפשים דרך למכור את הנכסים.

שר האוצר כחלון בשכונת הסיגליות, מרוצה מרעש המכונות (צילום: באדיבות איציק מצליח)​​​​​​​

דירות חדשות בבאר שבע, כמו בשאר מקומות בארץ, נמכרות ברובן ''על הנייר''. הקונים הראשונים בדרך כלל זוכים בקצת צ'ופרים ועם הזמן, מצטרפים יותר ויותר קונים בעיקר לקראת סוף הבניה וקרוב לאיכלוס. פרויקטים רבים בבאר שבע מוגדרים ''יוקרתיים'' ונמצאים מעבר להישג ידם של באר שבעים רבים. ''אני ואשתי עשינו החלטה מושכלת, שאנחנו לא משתעבדים'', מספר ניר, 32, שקנה דירה ישנה בשכונה ה', בטבנקין. ''אין פה ממ''ד, הדירה בקומה שלישית, אבל גדולה יחסית ולא השתעבדנו לחובות. זה כולה בטון. היה לנו חסכונות וקרנות שעשו לי מהעבודות וזה הספיק לקנות בית בתשלום אחד.  שילמנו כ-600,000 שקל ועוד קצת על שיפורים, כי הבית היה משופץ כבר. להתחייב על 2 מיליון שקלים נראה לי טירוף''.

על פי הנתונים התקופתיים של משרד השיכון, מתוך כ-2,200 דירות במסגרת התכונית בבאר שבע, לכ-1,100 לא הוגשה בקשה להיתר בניה, מכל מיני סיבות. לכ-850 הוגשה בקשה להיתר בניה ורק כ-250 זכו בהיתר. 

בשכונת הסיגליות עובדים במרץ

​​​​​​​היום, רביעי, סייר שר האוצר משה כחלון בבאר שבע. בין היתר, ביקר בשכונת סיגליות, הנמצאת בשלב עבודות התשתית. לדבריו, פרויקט מחיר למשתכן בבאר שבע הוא בבחינת בשורה, ע לפיה הזכאים יכולים לרכוש דירה בפחות מ-800,000 שקלים: ''ילדים יוכלו לחיות קרוב להוריהם ולא יצטרכו לנדוד לערים אחרות, בשל מחירי הדיור המטורפים''. 

שר האוצר כחלון מבקר בשכונת הסיגליות (צילום: נועם מורנו - דוברות כולנו)


כחלון בא ליום עבודה עמוס למדי בבאר שבע: הוא ביקר במטה הסייבר הלאומי, נפגש עם צמרת בית החולים סורוקה וביקר אצל פעילי מפלגת כולנו, בהם יו''ר הרשימה בנגב, יוסי דדוש. כחלון נפגש גם עם נפגעי עבודה ונכי צה''ל. הוא גם ביקר בשכונת סיגליות, הנמצאת בשלבי עבודה. 

היום הודיעה עיריית באר שבע כי ''לא בכל יום מקימים שכונה חדשה, ולכן אנו משתפים גם אתכם, בתמונה מיוחדת ומרגשת שקיבלנו: צילום ממעוף הציפור, של שכונת הפארק, המוקמת בימים אלו ממש בדרום מזרח העיר, בסמוך לפארק נחל באר שבע. השכונה צפויה לכלול כ-4,000 יחידות דיור, חלקן גם במסלול "מחיר למשתכן", על מנת לאפשר לזוגות ולמשפחות צעירות, הזדמנות מגוונת ואטרקטיבית לדיור.  בינתיים, אנו משלימים את עבודות הפיתוח והתשתיות, בטרם תחל הבנייה. שמה של השכונה נגזר מקרבתה לפארק נחל באר שבע הירוק והמתחדש, אשר יכלול בקרוב אטרקציות טבע וספורט חדשות''.

שכונת נחל הפארק ממעוף הציפור (צילום: פייסבוק עיריית ב''ש)​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load