• 23 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תיאטרון לילדים ולנוער בב''ש: האחים שוורצברגר יחליפו את רפי ניב

התיאטרון לילדים ולנוער באר שבע בחר את תום ויונתן שוורצברגר להחליף את רפי ניב, שניהל אותו מיום הקמתו במקביל לתפקידו כמנהל בית הספר למשחק

תום ויונתן שוורצברגר (צילומים: שירה לוי, אנו לוסקי)

מנהלים אמנותיים חדשים לתיאטרון לילדים ולנוער באר שבע: רפי ניב סיים את תפקידו כמנהל אמנותי ובמקומו נבחרו האחים תום ויונתן שוורצברג.

מיום הקמתו של תיאטרון לילדים ולנוער באר שבע, שימש רפי ניב כמנהלו האמנותי. ניב, המשמש במקביל כמנהל שותף בגודמן-ביה"ס למשחק בנגב וכמנהל אמנותי של תיאטרון באר שבע, ביקש לסיים השנה את תפקידו. בוועדה שמינתה האסיפה הכללית של התיאטרון, נבחרו תום ויונתן שוורצברג להיות המנהלים האמנותיים החדשים.

בשנת 2015 ייסד תיאטרון באר שבע, ביוזמתו של שמוליק יפרח, שכיהן כמנכ"ל, את הקמתו של תיאטרון לילדים ולנוער באר שבע. רפי ניב הסכים לשמש כמנהל אמנותי ותרם במשך שנתיים מניסיונו וכישרונו לתיאטרון. שתי ההפקות שביים בתיאטרון לילדים זכו בפרסים: ''מלכת השלג'' זכתה בשני פרסי הבמה לתיאטראות ילדים, וההפקה ''דוט והקנגורו'' שעלתה בפסח האחרון בפסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים זכתה בשני פרסים ובציון לשבח. השנה, עם תהליך ההיפרדות של תיאטרון לילדים מתיאטרון באר שבע, ביקש ניב לסיים את תפקידו.

בועדת המינוי, ישבו פרופ' עדי ולפסון, יו"ר ההנהלה הציבורית של תיאטרון לילדים ולנוער, הגב' גלית שביט והגב' מירב צימנד, מנכ"לית בת דור וקמע, ז'קלין חליבה מנהלת סל תרבות עירוני באר שבע ומנכ"לית התיאטרון איילת בראל- אבישר. הועדה בחרה בתום ויונתן שוורצברג.

תום שוורצברג, בן 36, במאי  ומחזאי, בעל תואר ראשון בבימוי מסמינר הקיבוצים ויונתן שוורצברג, בן 33, בוגר לימודי משחק בסטודיו של ניסן נתיב שחקן, מחזאי ובמאי, עובדים יחד כצוות כבר מספר שנים ובהצלחה. ''תיאטרון לילדים ולנוער הוא גוף צעיר וחדש, בתחילת דרכו. הייתה לנו זכות גדולה לקבל את רפי ניב כמנהל אמנותי. ניב, כאיש חזון, תרם מכישרונו ומרצו ויצר רפרטואר עשיר, מגוון ואיכותי וקבע את אמות המידה על פיהן התיאטרון יעבוד, הוא יצר יש מאין. אין לי ספק כי תום ויונתן כיוצרים צעירים, עם ניסיון עשיר בעולם תיאטראות הילדים יצליחו להמשיך ולסלול את דרכו של תיאטרון לילדים וישמרו על הרף הגבוה שהצבנו עד כה. הם באים עם אש בעיניים ויחד אני בטוחה כי נצליח להפוך את תיאטרון לילדים ולנוער למוסד מוביל ומשפיע'', אמרה בראל-אבישר. 

תום ויונתן שוורצברג הוסיפו: ''כמי שגדלו על ברכי התיאטרון אנו נרגשים על ההזדמנות להעניק את המתנה הנפלאה הזאת לכלל הילדים בארץ ולילדי באר שבע בפרט. אנו תקווה שבעידן המסכים, ילמדו הילדים להינות מרגעי תיאטרון קסומים,דרך מגוון של תכנים אומנותיים אותם אנו מייחלים להביא אל התיאטרון''.

תגובות

End of content

No more pages to load