• 23 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

לראשונה בארץ: קבוצת כדורסל לבנות דתיות הוקמה בב''ש

קבוצת כדורסל של בנות דתיות, ראשונה מסוגה, הוקמה על ידי בית מוריה. הכניסה לאימונים והמשחקים אסורה על גברים, הבנות גיבשו קוד לבוש ובבית מוריה כבר חולמים על ליגה

חלוצות: קבוצת הכדורסל של בית מוריה (צילום: בית מוריה)

השבוע החלה להתאמן קבוצת הכדורסל החדשה של נוער דב"ש (דתיים באר שבע) של בית מוריה. הקבוצה, המורכבת מבנות דתיות בכיתות ט'-יא' הגיעו לראשונה לאולם הספורט רננות בעיר לאימון ראשון. זו הקבוצה הראשונה מסוגה בארץ ובבית מוריה מדברים כבר על הקמת ליגה ארצית חדשה לנערות דתיות.

לאחר שחיפשו פעילות פנאי איכותית, ביקשו קבוצת נערות דתיות מתנועת דב"ש בבאר שבע להקים קבוצת כדורסל. עמותת בית מוריה, המנהלת את נוער דב"ש, החליטה לקדם את הרעיון וכך נוצרה קבוצת הכדורסל הראשונה לנערות דתיות. השבוע היה להן את האימון הראשון.

הבנות בישיבה משותפת החליטו על מספר חוקים כלליים כמו לדוגמה – אסורה הכניסה לגברים למשחקים וזאת כדי למנוע מצב של בעיות צניעות וכדי שהבנות יוכלו לשחק ולהתאמן בלי לחץ חיצוני. בנוסף הבנות קבעו את קוד הלבוש משום שעד עתה שום קבוצה לא התבקשה לתת את הדעת על נושא הלבוש לנערות דתיות.

בבית מוריה מאמינים כי זהו צעד ראשון לכיוון ליגה ארצית לנערות דתיות: "כיום אין מסגרות מסודרות לאימוני כדורסל לבנות דתיות" סיפר אלירן נחום, רכז נוער דב"ש בבית מוריה. "המטרה שלנו היא לנסות לקדם ולדחוף להקמת קבוצות נוספות בדרום ולאחר מכן בכל הארץ. כך נוכל לקיים ליגה חדשה עבור הנשים הצעירות שרוצות להתאמן ולשחק באחד המשחקים הפופולריים בעולם".

הילה שמסיאן, משתתפת בקבוצה סיפרה כי: "האימון היה מאוד משמעותי בשבילי. חידשו לי דברים חשובים והייתה אווירה טובה ומהנה. אני חושבת שזו חוויה מאוד מעצימה וחשובה גם לביטחון עצמי וגם לכושר בריא". חברתה לקבוצה, ליאורה פז הוסיפה: "הקבוצה שלנו נותנת מקום לכל אחת ומאפשרת לנו להתאמן ולרכוש כישורים של עבודת צוות בצורה מקצועית ומשמעותית".

ציון חדד, מנכ"ל עמותת בית מוריה, ציין: "אנו גאים בפעילות נוער דב"ש ועל העצמאות שהנערות הפגינו בפיתוח וקיום הפעילות. חשוב להבין כי אימוני הכדורסל לנערות דתיות הוא לא עניין של מה בכך וכי זו פעילות מעשירה, מעצימה ומחזקת. אנו בבית מוריה מאמינים בערכים אלו ושמחים לקדם אותם בכל מסגרות הנוער שלנו".

תגובות

End of content

No more pages to load