• 23 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

נשיא המדינה ביקר בשדות המפויחים של הנגב, במלאת 4 שנים לצוק איתן

''העולם כולו צריך להבין שאף מדינה בעולם לא הייתה מאפשרת למישהו לשרוף את יגע כפיו, אדם עובד את אדמתו על מנת להביא את לחמו ואנחנו נמשיך להגן על עמנו'', אמר על רקע השדות הבוערים

הנשיא פוגש לוחמי אש וכוחות הצלה על רקע שדה מפויח (צילום: כיבוי והצלה)

ארבע שנים אחרי אחת המערכות הארוכות של צה''ל - והדרום שוב בוער: במלאות ארבע שנים למבצע "צוק איתן" ביקר נשיא המדינה, ראובן (רובי) ריבלין, היום, ראשון, בעוטף עזה ושוחח עם לוחמי אש משירותי הכבאות הפרוסים באזור. מאז תחילת אירועי השריפות לפני כארבעה חודשים, ועד היום טיפלו לוחמי האש בלמעלה מ- 700 הצתות ושרפות במרחב. על פי ההערכות כ- 30 אלף דונמים של אדמה חקלאית נשרפו. את הנשיא ליווה בסיור ניצב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי.
 
וידאו: נשיא המדינה, ראובן ריבלין, במפגש עם לוחמי האש (צילום: דוברות כיבוי והצלה)


הנשיא סייר בכמה מהשטחים השרופים באזור, לאחר מכן הציגו לו לוחמי האש את הכלים בעזרתם הם מתמודדים עם השריפות. לוחמי האש סיפרו לנשיא על האתגרים של החודשים האחרונים, והמאמץ המיוחד שלהם במאבק בכעשרים שריפות ביום. הנשיא פגש גם מתנדבים מיישובי האזור, רבש״צים, אנשי פיקוד העורף וכבאים של קק"ל ושל רשות הטבע והגנים המסייעים אף הם ומתגברים את הכוחות בשטח.
 
"אני מבקש להודות לכם הלוחמים בלהבות - בשמי, ובשם כלל תושבי עוטף עזה ואזרחי ישראל. המשיכו להגן על המדינה שלנו, על ביטחוננו ועל שדותינו", פתח הנשיא והדגיש: "טרור העפיפונים וההצתות הוא טרור של ממש. עלינו לחפש את המענה המתאים כדי שכל המבקשים להטריד את ישראל ולהפוך את שגרת חיינו, יצטרכו בסופו של דבר להענות כראוי. אין לי כל ספק שכאשר עומד אתגר בפני המדינה, החברה, החובה הביטחונית שלנו- תמיד נמצא את הפתרון".
 
הנשיא במפגש עם כוחות ההצלה (צילום: כיבוי והצלה נגב)​​​​​​​

הנשיא ביקש לחזק את החקלאים ותושבי האזור ואמר: "עם ישראל כולו אתכם בלב ובנפש. אנחנו גאים בכם ואתם מביאים את היכולת של החברה שלנו, העם שלנו והמדינה לעמוד איתן מול דברים רבים שיכולים לשבש את שגרת החיים."
 
"זו דרך נוספת בה ארגוני הטרור מבקשים להתנכל ולגרום לנו לאבד את הסבלנות." אמר הנשיא והמשיך: "העולם כולו צריך להבין שאף מדינה בעולם לא הייתה מאפשרת למישהו לשרוף את יגע כפיו, אדם שעובד את אדמתו על מנת להביא את לחמו, ולחברה שלמענה הוא עובד. אנחנו נמשיך להגן על עמנו, על אזרחינו, על גבולנו, בדיוק כפי שכל מדינה הייתה עושה."
 
הנשיא סיים ואמר: "לא חזרנו לארצנו ומולדתנו על מנת להילחם. אנחנו מושיטים יד ורוצים לחיות בשלום עם שכנינו, מתוך הבנה שהשלום הוא אינטרס של כולנו, אבל כמובן, שלא ישלה את עצמו אף אחד, נוסיף להתכונן לכל איום, לעמוד מולו, להדוף אותו וגם לחסל אותו."
 
נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי אמר: "באת לחבק ולחזק את לוחמי האש ואנו מחבקים אותך. אנו מבטיחים כי נמשיך ללא לאות במשימת ההגנה על העוטף. יותר ממאה ימים פועלים לוחמי האש לשמור על כל חלקת אדמה למען התושבים הנהדרים שמתגוררים פה ולמען מדינת ישראל ונמשיך כך ככל שיידרש״.

תגובות

End of content

No more pages to load