• 23 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''ארגון של טרוריסטים זבי חוטם מחזיקים מדינה שלמה עם עפיפונים''

'' ראש הממשלה, מי שנקרא מר בטחון, לא מוצא שום פתרון'', אמר ח''כ מאיר כהן, מסיעת יש עתיד, בשברתבות. על ההסכם מול ממשלת פולין: ''מגבה כל מורה להיסטוריה שלא ילמד את מתווה הכניעה עליו חתם ראש הממשלה''

ח''כ מאיר כהן, עם המראיין רועי כ''ץ (צילום: עיריית באר שבע)

''ארגון של טרוריסטים זבי חוטם מחזיקים מדינה שלמה עם עפיפונים ואנחנו לא מוצאים פתרון לכך. ראש הממשלה, מי שנקרא מר בטחון, לא מוצא שום פתרון", כך אמר הבוקר, שבת, ח''כ מאיר כהן, מסיעת ''יש עתיד'', בתכונית האחרונה לעונה של שבתרבות, במשכן אמנויות הבמה בבאר שבע. כהן התייחס לטרור ההצתות, הנמשך בנגב מזה כמה שבועות ופגע עד כה בעשרות אלפי דונמים של חורש וגידולים חקלאיים, המתרחש לצד ירי רקטות כל עת שצה''ל מגיב. בשל ההסלמה הבדרום, צה''ל פרס לקראת סוף השבוע מערכות של כיפת ברזל ברחבי הדרום.

הראיון עם ח''כ מאיר כהן (צילום: עיריית ב''ש)


באשר לחוק הגיוס שעבר השבוע בכנסת ולמעשה מכשיר את ההקלות שמבקלים תלמידי הישיבות, כשגיוסם נדחה שוב ושוב: 

"על המתווה שעבר בכנסת חתום צה"ל וחתום הרמטכ"ל, יכלנו לעשות שני דברים - להצביע נגד וכך לבעוט בצה"ל ובמשרד הבטחון או להגיד שיש רגעים שבהם לא עושים פוליטיקה אלא עושים מה שנכון למדינה. " אמר כהן. "אני מזכיר כי המחנה הציוני הצביע נגד השיוויון בנטל בכנסת הקודמת וגם בכנסת הנוכחית".

על ההסכם עם ממשלת פולין, שנותן הכשר ישראלי לנראטיב האנטישמי, על פיו הפורעים הפולנים, שרצחו יהודים, היו גם הם קורבנות, אמר ח"כ מאיר כהן, שהיה בעברו גם מורה להיסטוריה: "הפולנים קיבלו מנתניהו תעודת הכשר,הפולנים והאוקראיינים היו משתפי הפעולה הבולטים ביותר עם הגרמנים. כשהממשלה מתנהלת בחלטורות ראש הממשלה חותם על הסכמים כאלו. אני מגבה כל מורה להיסטוריה שלא ילמד את מתווה הכניעה עליו חתם ראש הממשלה''.

עוד התארחו בתוכנית - ח''כ רועי פולקמן, יו''ר סיעת כולנו (צילום: עיריית ב''ש)


ח''כ בירן: ''תומכת בציפי לבני לתפקיד יו''ר האופוזיציה''

ח''כ מיכל בירן אמרה בראיון: ''אני תומכת בציפי לבני לתפקיד יו"ר האופוזיציה כחלק מהיערכות וריצה משותפת (של מפלגת העבודה והתנועה) גם בבחירות הקרובות. מניחה שאם לבני תקבל את תפקיד יו"ר האופוזיציה במקום הרצוג, תפקיד יו"ר הסיעה (היום של ח"כ יואל חסון) יחזור לידי מפלגת העבודה''.

הראיון עם ח''כ מיכל בירן (המחנה הציוני) (צילום: עיריית באר שבע)
​​​​​​​


פרופ' מור יוסף: ''בשנתיים האחרונות לא נכנס שום פליט דרך גבול מצרים''

פרופסור שלמה מור יוסף, מנכ"ל רשות האוכלוסין וההגירה, התייחס למצבם של הפליטים בישראל ובפרט למצב הפליטים מאריתראה: "זה שמישהו לא רצה לשרת בצבא של אריתריאה לא הופך אותו לפליט".

על הגירוש של אריאל גולד, אזרחית יהודיה מארצות הברית, שנטען כנגדה כי היא פעילת BDS, אמר: ''אנחנו מקבלים את הדיווח מהמשרד לעניינים אסטרטגיים שעוקב אחרי פעילי BDS וארגונים ברחבי העולם ורק מבצעים''.

צפו בראיון (צילום: עיריית ב''ש):
''קודם כל כולם מסתננים כי מסתננים זו ההגדרה המשפטית, זה כל מי שנכנס לישראל שלא דרך מעבר הגבול. עכשיו השאלה למה הם באו למדינת ישראל: בדרך כלל פליטים עוברים ובמדינה הראשונה שהם מרגישים בטוח הם נשארים. אתה יכול לבחור איפה להיות פליט. פה לא משתלם לי, אז אני אמשיך לארה''ב. על פי אמנת הפליטים, הפליט הוא פליט עד המדינה הראשונה אליה הגיע. אין לנו גבול עם אריתראה או סודן ולכן מי שהגיע לפה עבר מדינה אחת או יותר'', ציין מור יוסף.

''בסך הכל, בכל נקודת זמן, יש קצת יותר מחצי מיליון אנשים זרים חוקיים ולא חוקיים בישראל.  יש כמאה שלושים אלף לא חוקיים במדינת ישראל משלוש קבוצות עיקריות: הגדולה ביותר זה תיירים שבדרך כלל נכנסים בתקופה מוגבלת של עד שלושה חודשים, שלא יצאו בזמן. הם יכולים לא לצאת אחרי שבוע וגם אחרי עשר שנים. הקבוצה השניה הינה של עובדים זרים שהסתיימה האשרה שלהם ונגמר הרישיון שלהם והם נשארים בארץ והשלישית הי קבוצת מסתננים, פליטים או מבקשי מקלט  שזה סדר גודל של 38 אלף''. 

עם זאת, מודה מור יוסף: ''בשנתיים האחרונות לא נכנס אף מסתנן לישראל דרך הגבול עם מצרים''.


תגובות

End of content

No more pages to load