• 23 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תפנית בסערת מגדלי הגרנד: ''בלי גני ילדים - לא יוקמו מגדלים''

הולך ומסתבך? עיריית באר שבע קיבלה את טענות הדיירים, כי לא ניתן להקים גני ילדים במתחם אשל אברהם ומיקומם ליד המגדלים נפסלה מבחינה בטיחותית. העירייה דורשת הקמת גנים לדיירים הבניין בלבד, על שטח החניון

כאן יוקמו גני הילדים של המגדלים החדשים? (צילום: דני בלר)

תפנית בסערת הקמת המגדלים ליד הגרנד קניון: העירייה מקבלת את טענות התושבים כי לא ניתן להקים גני ילדים במתחם אשל אברהם, הסמוך לרחוב עין גדי. הקמתם סמוך למגדלים נפסלה כלא בטיחותית. מובילת המאבק, ד''ר אושרה ספיר, רואה בכך תפנית וניצחון ראשון לעמדת התושבים. בשטח החניה של הגנרד קניון אמורים לקום 3 מגדלי מגורים, שיוסיפו לשטח המצומצם כ-300 יחידות דיור ועוד כ-1,000 דיירים, כאשר בסביבה הסמוכה אין שירותי קהילה שישרתו אותם, כדוגמת גני ילדים. 

החניה של הגרנד קניון: כבר כיום המקום עמוס (צילום: אושרה ספיר)

תושבי האיזור מנהלים מאבק עיקש מזה חודשים ארוכים. הם מזהירים פעם אחר פעם מפני עומסי התנועה שיווצרו במקום, שגם היום סובל מבעיות תחבורה ניכרות. הדיירים החדשים, כך מזהירים מנהלי המאבק, יצטרכו להתמודד עם מחסור במוסדות ציבור ומצוקת חנייה, אם כי על פי התוכנית, תיבנה עוברם חנייה גדולה תת קרקעית. לאחרונה נערכו דיונים סוערים בוועדה המחוזית, שדחתה את טענות המתנגדים. 

המכתב של מנהלת מח' התכנון בעיריית ב''ש (צילום מסך)​​​​​​​

הבוקר, בישרה מנהלת המאבק, ד''ר אושרה ספיר, על התפנית: ''ברצוני לספר לכם, שאתמול (רביעי) התקיימה פגישת עדכון בלשכת ראש העירייה מר רוביק דנילוביץ', בנוכחות היועץ המשפטי, מר חיים טורקל, ומנכ"לית העירייה, הגברת אבישג אבטובי.
רוביק ציין בפניי באופן מפורש שהם קיבלו את הטענה שלנו, שלא ניתן להקים שני גני ילדים במתחם אשל אברהם ברחוב עין גדי.
יחד עם זאת, הקמת גנים בסמוך למגדלים, נפסלה על ידי מחלקת ההנדסה, מסיבות בטיחותיות תחבורתיות. לפיכך, עיריית באר שבע החליטה להתנות את בניית המגדלים בבניית גנים על שטח של כחצי דונם, בשטח החניון, עם התנייה מפורשת, שרק דיירי המגדלים יוכלו להשתמש בגנים הללו''. 

מוסיפה ד''ר ספיר: ''המשמעות היא שינוי משמעותי של התוכניות הקיימות, ואתגר לא מבוטל העומד בפני ייזם התוכנית''.

התוכנית המקורית. עכשיו צריך לדחוס כאן גם גני ילדים על שטח חצי דונם (צילום מסך)​​​​​​​

בעקבות הדרישות החדשות, ייתכן  כי בפני מקימי המגדלים ניצב אתגר לא פשוט: תכנון כמעט מחדש של כל המתחם. שטח החניה של הגרנד קניון מצומצם והוא היה אמור להכיל את שלושת מגדלי המגורים, אך איש אל שיער, שיצטרך לקום שם גן ילדים על שטח של חצי דונם. 

במכתב, עליו חתומה הארדריכלית מרב מורד, מנהל מח' תכנון בעירייה, נאמר, בין היתר: ''בהמשך להחלטת ועדת ההתנגדויות ולאחר שבחנה את הנושא פעם נוספת, מבקשת הוועדה המקומית למקם את גני הילדים בתחום המגרש נשוא התוכנית. הגנים ימוקמו בקומת הקרקע בשטח של 260 מ"ר עבור שתי כיתות גן (שטח בנוי) ושטח של 500 מ"ר עבור חצרות. גני הילדים ישרתו את דיירי הבניינים במגרש בלבד".

על מנת להכיל את הגנים, יהיה צורך לתכנן מחדש את הבניינים ואת חלוקת השטחים במגרש. אחת ההשלכות יכולה להיות הפחתה בכמות יחידות הדיור. 

תגובות

End of content

No more pages to load