• 23 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

בוקר עצוב: נפטר עמוס סמדג'ה, שחקן הכדורגל שהתמודד עם מחלת ה-ALS

סמדג'ה הלך לעולמו סביב שעת חצות והוא בן 25 בלבד. סיפורו המרגש נגע ללב רבים בבאר שבע, שביקשו לסייע לו בכל דרך אפשרית. כילד, התגלה ככישרון אדיר וסומן כאחת ההבטחות הגדולות של הפועל

עמוס סמדג'ה ז''ל (צילום ארכיון: שי מוגילבסקי)

עמוס סמדג'ה, בעבר שחקן הפועל ב''ש ושחקן נבחרת ישראל, הלך הערב לעולמו. סמדג'ה ריגש באר שבעים רבים, כאשר סיפורו הנוגע ללב התפרסם: הוא היה ההבטחה הגדולה של הפועל באר שבע ואף סומן כבלם העתיד של המועדון והפגין את כישוריו הרבים כשחקן בנבחרת הנוער של ישראל.

עמוס ינק כדורגל מהבית. אימו מרים הייתה אשת המשק של איצטדיון וסרמיל ועמוס נרשם כבר כשהיה ילד קטן, לבית הספר לכדורגל של הפועל באר שבע, שם התגלה כישרונו האדיר.

הוא היה חתום על חוזה לחמש עונות בקבוצה הבוגרת, אך חלומותיו נגדעו, כאשר נודע לו כי הוא לוקה במחלת ניוון השרירים ALS, מחלה תורשתית שגם פגעה באביו ובשישה מאחיו של האב.

לעמוס התברר כי הוא נושא את המחלה, בעקבות בדיקה רפואית שעבר.  בבאר שבע ובנגב רבים נרתמו לסייע לו ולמשפחתו לממן טיפולים מאריכי חיים.

המחלה החלה לתת אותותיה אצל עמוס לפני כשש שנים. משפחתו עשתה כל דבר אפשרי, על מנת להשיג את הדרוש לקבלת טיפולים, שישפרו את איכות חייו. לצד המשפחה, רבים בבאר שבע ביקשו לסייע בכל דרך אפשרית, על מנת להטיס את עמוס לסין, שם ניתנים הטיפולים, הניסיוניים אמנם, שמסייעים לשפר את מצבם של הלוקים במחלה. 

עמוס סמדג'ה. עיר שלמה נרתמה לסייע לו (צילום: אלבום משפחתי)

מי שאז הרימה את הקמפיין בהתנדבות מלא. והביאה את הסיפור לידיעת הציבור הייתה ציפורה חלפון שהרימה לא מעט קמפיינים עבור ילדים אחרים חולה סרטן כמו הראל דבוש ז"ל ודניאל חיים ביטון.

"הבוקר הזה קשה במיוחד עבור כולנו'', אומרת ציפורה חלפון, שנרתמה לסייע והביאה את הסיפור לתודעה, במטרה לגייס את הסכום להטסתו לטיפולים. ''עיר שלמה נרתמה לעזור לעמוס, אך שוב אני באופן אישי חשה כמי שמאבדת ילד צעיר. הייתי חלק לא קטן מהטיפול והסיוע. זה מחזיר אותי שוב להראל דבוש ז"ל ועוד אחרים שלקחתי חלק מהקמפיין שלהם. קשה לי לדבר על עמוס בזמן עבר. הכרתי אותו עוד בהיותי דוברת מועדון הכדורגל הפועל באר שבע. ילד יפה תואר, חסון, שחקן אמיתי וראיתי את הדעיכה, בזמן שגייסנו כסף להטיס אותו לטיפול. הלב בוכה".

''אם התכנונים שהיו להפועל באר שבע לגבי עמוס סמדג'ה היו יוצאים אל הפועל, הוא אמור היה להיאבק על מקום במרכז ההגנה עם גדולי השחקנים של הפועל. אבל המציאות חזקה מכולנו. סמדג'ה, בן 25 במותו, סומן בצעירותו כבלם העתיד של המועדון, שיחק בנבחרת הנוער של ישראל ואף חתם על חוזה לחמש עונות בקבוצה הבוגרת'', אומרת הבוקר ציפורה חלפון.

יאיר שושן, עוזרו של הרב בצרי שליט''א, כתב הבוקר:  ''ברוך דיין האמת -  עמוס סמדג'ה בן מרים. רגשות מעורבים: עצבות (מהפרידה),  שמהולה בשמחה (שלא סובל יותר וקוצר פירותיו). עמוס זכה באמא ובאחיות נדירות, חזקות, מסורות, אופטימיות וחזקות. נגיע כולנו היום להלווייתו, לכבדו ולחזקם''.


ציפורה חלפון, שליוותה את המשפחה ואת עמוס (צילום: פייסבוק)

בין מי שנרתמו לסייע למשפחה, היו גם תלמידי גם בית-הספר "הטכני" של חיל האוויר, שמנהלו שימש מנהל בקבוצת הילדים של הפועל באר-שבע בזמן שסמדג'ה שיחק שם. הרב בצרי שליט''א, אשר סייע רבות. מועדון "הפורום", שתרם שלטי חוצות ומסיבה. רשת חנויות "הסטוק" הציבה עמדות התרמה בחנויות. לוטם זינו, ששיחק עם עמוס בבאר-שבע וכיום משחק בקבוצת ת'ון השוויצרית, רתם לעניין את "בית הפול", שהוא בבעלות משפחתו. קבוצת הפייסבוק באר שבע ביחד ועוד. לא רק המשפחה, אלא עיר שלמה, ליוו את עמוס וניסו לסייע לו בכל דרך אפשרית לממן את הטיפולים היקרים.

הלילה, בסביבות שעת חצות, עמוס נפטר והוא בן 25 בלבד. הלווייתו  תיערך בבית העלמין החדש בשעה 14:30.

​​​​​​​יהי זכרו ברוך!


תגובות

End of content

No more pages to load