• 21 יולי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מאות בני נוער מהישובים הבדואים מונו ל''נאמני יער'' של קק''ל

הנגב הוא של כולנו - אומרים בקק''ל ורתמו מאות בני נוער בדואים לפעילות ביער דימונה. הנערים קיבלו כובע וחולצה, הקימו במקום גינת תבלינים ויופקדו על שמירת הסביבה

פעילות קק''ל עיר דימונה, עם בני נוער מהיישובים הבדואים (צילום: קק''ל)

קרן קימת לישראל בשיתוף נציגי ישובים בדואיים ממועצת נווה מדבר קיימו אירוע נטיעות בדימונה. במהלך האירוע הוסמכו מאות בני נוער מהמגזר הבדואי כנאמני יער של קרן קימת לישראל. הנערים ישמרו יחד על הסביבה, הפארקים והיערות באזור.

מאות בני נוער מהישובים אבו קרינאת, אבו תלול, ביר הדאג' וקסר-א-סר השייכים למועצה האזורית נווה מדבר, הגיעו השבוע לאירוע נטיעות של קרן קימת לישראל בדימונה. באירוע הקימו התלמידים גינת תבלינים ביער דימונה לטובת תושבי האזור.

כחלק משיתוף הפעולה החדש של קק"ל עם המגזר הבדואי, עובדי קק"ל מרחב דרום שנכחו באירוע לימדו את התלמידים על חשיבות השמירה על הטבע ועל ניקיון היערות. לאחר מכן הוסמכו בני הנוער כנאמני יער של קק"ל והופקדו על שמירת הניקיון והסביבה באזור הגינה החדשה ובכפרים בהם גרים.

"כולנו תושבי הנגב ולכן חשוב שכולנו נדע לשמור על הסביבה ועל הצומח באזור בו אנו חיים" מסרה אורנית גינת, רכזת קהילה ויער של קק"ל באזור הר הנגב והערבה. "שיתוף הפעולה עם המגזר הבדואי מאפשר לנו להעביר את ערכי קק"ל של שמירה על הסביבה והיערות לדור ההמשך של כל תושבי הנגב ללא הבדל דת וגזע. רק יחד נוכל לשמור, לפתח ולחיות לצד היערות שכולנו אוהבים".

מרינט וקנין, מנהלת מועדוניות במועצת נווה מדבר: "ביום הפעילות חיברנו בין ילדי המועדוניות ו-300 ילדי בתי הספר מיישובי נווה מדבר. הילדים עבדו, עדרו, השקו, ניקו, וקיימו עוד פעילויות באגם דימונה - יחד. במהלך האירוע הילדים למדו מה זה קק"ל, על היערות ועל אגם דימונה ואני חושבת שזו הייתה חגיגה  - מעל ל-300 ילדים עם חולצות וכובעי קק"ל – היה מחזה יפה ומרגש. אני מברכת על היוזמה של קק"ל ועל התרומה שלהם לילדי בתי הספר באזור".

תגובות

End of content

No more pages to load