• 23 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

תוך חודש אחד: 50 תיקים על מכירת אלכוהול לקטינים

לקראת החופש הגדול, המשטרה במחוז הדרומי ערך מבצע רחב היקף כנגד מכירת אלכוהול וסמים לקטינים: 27 קטינים ו-32 בגירים נעצרו לחקירה, 30 תיקים נפתחו

''מסדר בקבוקים'': אלכוהול שהוחרם מבני נוער (צילום: דוברות המשטרה)

החופש הגדול התחיל ובמשטרה עורכים "מניעה מצבית" – פעילות מניעה רחבת היקף, בנושא סמים ואלכוהול, בקרב בני נוער ועסקים שמכרו אלכוהול לקטינים בניגוד לחוק. 

בחלק מערי הנגב לא נדיר לראות, בשעות הבוקר, בשכונות, ''מסדרי וודקה'': בקבוקים ריקים של וודקה, בירות ומשקאות אנרגיה, שצעירים ישבו לצרוך כל הלילה. לא אחת, ליל השתייה מסתיים בחדר מיון. פעמים אחרות, זה מסתיים בתגרה. חלק מהתגרות בשכונות אפילו לא מדווחות למשטרה, במיוחד אם הסתיימו ב''פנס בעין''. החופש הופך להיות לחגיגת שתייה, אלימות, נהיגה פרועה או סתם הקמת רעש בשכונות. במשטרה החליטו להילחם בתופעה. 

במסגרת הפעילות הממוקדת שנערכה ברחבי הערים, פעלה המשטרה תוך הפעלת אמצעים ויכולות גלויים וסמויים על מנת לאתר ולפתוח בחקירה כלפי אלו העוברים על החוק, הן בתחום עבירות אלכוהול כגון מכירה לקטין, והן בתחום עבירות סחר בסמים על ידי קטינים או על ידי בגירים המספקים לקטינים. 

מחזה לא נדיר בבקרים: בקבוקי וודקה ריקים, אחרי ליל שתייה (צילום: דני בלר)​​​​​​​

במהלך המבצע הנרחב בוצעו עשרות רכישות מבתי עסק של מוצרי אלכוהול על ידי קטינים, רכישות שהיוו לכאורה פלטפורמה לפתיחת הליך בו נפתחו 50 תיקי חקירה בגין מכירת אלכוהול, ולנקיטת הליך מנהלי – שימוע לבעל העסק בגין העבירה למתן התראה או צו סגירה. עוד במהלך המבצע, בוצעו עשרות צווי חיפוש בקרב קטינים ובגירים, כאמור, בכל הקשור לעבירות סחר בסמים על ידי קטינים ובקרב קטינים. במהלך פעילות זאת כנגד סמים, עוכבו או נעצרו לחקירה 32 בגירים ו-27 קטינים ונפתחו 30 תיקי חקירה.

במשטרה הדגישו כי מדובר בפעילות אחת מיני רבות הנערכות לאורך כל השנה. במבצע מניעה זה בפתחה של חופשת הקיץ, ניתן דגש עיקרי לבני הנוער הצפויים ליהנות משעות בילוי רבות וכל צריכת אלכוהול שאינה מפוקחת או עבירות הקשורות בסם מסוכן, עלולה בנקל להפוך לאירוע אלימות קשה.

תגובות

End of content

No more pages to load