• 23 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ינאי: ''לדון במצב העסקים בב''ש, בעקבות דוח דן & ברדסטריט''

חבר המועצה משה ינאי מבקש לדון במועצת העיר במצב העסקים הקטנים בעיר, בעקבות פרסום דוח דן & ברדסטריט, שהציג תמונת מצב קשה בב''ש: יותר עסקים נסגרים, מאשר נפתחים

עסק סגור בב''ש. בקשה לדיון במועצה (צילום: דני בלר)

בעקבות פרסום סקר "דן אנד ברדסטריט" שדירג את באר-שבע כעיר שהכי הרבה עסקים נסגרים בה, משה ינאי מגיש הצעה לסדר היום ודורש לברר את הקשר בין מדיניות העירייה לנתונים המדאיגים, ומה מתכוונת עיריית באר-שבע לעשות כדי להקל על מצוקת העסקים הקטנים בעיר.

כזכור,  פורסם בברנז'ה NEWS כי  כי העיר באר שבע מדורגת במקום הראשון, מבין הערים הגדולות בישראל, מבחינת אחוז העסקים בנמצאים בה בסכנת סגירה. על פי הסקירה, שנכתבה בהתבסס על נתונים רשמיים, באר שבע הינה העיר היחידה בה נסגרים יותר עסקים מאשר נפתחים.  

צח ברקי, מנהל אגף כלכלה, מידע ומחקר בדן אנד ברדסטריט ציין כי: "ניתן לאמוד את תפקודם של ראשי הרשויות המקומיות לפי התפתחות העסקים בעיר, כמו למשל אחוז הגידול נטו בכמות העסקים. תפקידה של הרשות המקומית בהקשר הזה הוא מכריע, היות והיא זו שיכולה להשפיע על התפתחות העיר, על מיתוגה, על משיכת אוכלוסייה חזקה, על רמת השירותים העירוניים, על תמהיל בניה נכון ועל הגדלת מקומות תעסוקה בעיר''.

חבר המועצה והמועמד לראשות העיר משה ינאי, שלדבריו הזועק מזה שנים את זעקתם של העסקים הקטנים בבירת הנגב, לא הופתע מהנתון המדאיג, וכבר הגיש הצעה לסדר היום בדרישה לדון בנושא בישיבת מועצת העיר הקרובה.

"הזעקה שאני משמיע בשם הסוחרים ובעלי העסקים הקטנים המתקשים לשרוד בעירנו מבוססת על נתוני אמת ועל המציאות בשטח", אמר משה ינאי בתגובה לסקר של חברת "דן אנד ברדסטריט" לפיו באר-שבע מדורגת במקום הראשון מבחינת אחוז העסקים שנסגרים בה מבין הערים הגדולות בישראל.

חבר מועצת העיר משה ינאי (צילום: דני בלר)​​​​​​​

"אני שואל", כתב ינאי בדף הפייסבוק שלו, "מה יכולה העירייה לעשות כדי לצמצם את מכת העסקים הנסגרים, שההשלכות החמורות שלה הן מצוקה כלכלית, משברים משפחתיים ואבטלה? האם ראוי להמשיך להכביד על בעלי העסקים הכורעים תחת הנטל עם קנסות, דו"חות ואגרות? האם נכון להמשיך ולעודד חברות גדולות להגיע לעיר גם כשפירוש המעשי של הדבר הוא הנחתת מכת מוות על העסקים המקומיים?"

"המטרה שלי בהגשת ההצעה לסדר היא להעלות לדיון את מצוקת העסקים הקטנים והסוחרים ולדרוש תשובות לשאלות: מדוע באר-שבע היא העיר המסוכנת ביותר לעסקים בארץ? מה עושה העירייה כדי לשנות את המציאות הזו? מה יש לקברניטי העיר לומר בקשר לעובדה שיותר עסקים נסגרו בבאר-שבע בשנה החולפת מאשר נפתחו?''.

"העסקים הקטנים והבינוניים הם מנוע צמיחה עיקרי ומעסיק עיקרי במשק. אסור לנו להשלים עם קריסה של עסקים בבאר-שבע שגוררת אחריה התמוטטות של הכלכלה המקומית ומשבר כלכלי חמור בקרב משפחות רבות בעיר".  "כאיש עסקים וכחבר מועצה אני יודע שיש מה לעשות כדי לסייע לעסקים וכדי להקל עליהם".

תגובות

End of content

No more pages to load