• 21 יולי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

ראש בד"ץ העדה התימנית ביקר בב''ש, במפעל הטליתות הגדול בעולם

הרב שלמה מחפוד, שיצא נחרצות נגד הייבוא השנוי במחלוקת הלכתית של טליתות מסין, ביקר ב''משכן התכלת'', מפעל הטליתות הגדול בעולם - הממוקם בב''ש

המנכ''ל, שלמה אברהמי עם כב' הרב מחפוד (צילום: יח''צ)

לאחר שיצא נגד ייבוא טליתות מסין ודיבר בחשיבות רכישת טליתות מהארץ, הגיע לביקור הרב שלמה מחפוד מבני ברק לסיור במפעל משכן התכלת לייצור טליתות ותפילין. ביקורו של הרב נבחר בעקבות סערה הלכתית בקרב הבד"צים השונים בישראל בנוגע לכשרות הטליתות מסין.

בזמן שהבד"צים הגדולים בישראל יוצאים נגד ייבוא הטליתות מסין הגיע השבוע הרב שלמה מחפוד, ראש בד"ץ 'יורה דעה' של העדה התימנית, לסיור בחברת משכן התכלת, יצרנית הטליתות הגדולה ביותר בישראל.

הרב מחפוד ובד"צים רבים כמו בד"צ העדה החרדית, בד"צ בית יוסף, הרב דב ליאור, רבנות תל אביב-יפו ועוד, טוענים כי מקור הכשרות של הטליתות מסין לא ידוע ולכן אי אפשר להבטיח כי טליתות אלה נעשו בהתאם להלכה.

במהלך הסיור ניגשו עובדי המפעל ללחוץ את ידו של הרב מחפוד ששמח לפגוש ולברך את העובדים על הכנת הטלית והציצית. הרב התייחס גם לנושא העבודה הידנית הנחוצה עבור הכנת הציצית וציין כי אם זו העבודה הדרושה לייצור הציציות אז הוא יכול להגיד כמעט בוודאות שהציציות מסין לא מיוצרות באותו האופן על פי מצוות ציצית.

"זה מפעל מדהים והעובדים בו עושים עבודת קודש" ציין הרב בפני מנכ"ל המפעל אברהמי בסיום הסיור. "אפילו במקומות הכי טובים, למצוא כאלה יהודים זה משהו ייחודי".


תגובות

End of content

No more pages to load