• 21 יולי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מרכז אוטיזם בב''ש נבחר להקמת מרכז הידע הלאומי בתחום

מרכז אוטיזם בנגב הוקם בשנת 2015 על ידי חוקרים מאוניברסיטת בן גוריון ורופאים מבית החולים סורוקה שעוסקים בתחום. הוא נבחר להיות המרכז הלאומי בתחום

אנשי מרכז אוטיזם בנגב (צילום: מתוך האתר של המרכז)

מרכז אוטיזם בנגב זכה השבוע במכרז של משרד המדע להקמת מרכז ידע לאומי בנושא אוטיזם. בכך יהפוך מרכז אוטיזם בנגב לגוף שמרכז מחקרים לאומיים על אוטיזם, תוך הנגשת שיטות מחקר לחוקרים בכל הארץ, יצירת מאגרי מידע לאומיים משותפים, והפצת מידע לציבור הרחב ולמקבלי ההחלטות.

מרכז אוטיזם בנגב הוקם בשנת 2015 על ידי חוקרים מאוניברסיטת בן גוריון ורופאים מבית החולים סורוקה שעוסקים באבחון, טיפול ומחקר אוטיזם. החוקרים והרופאים יצרו יחדיו את מאגר הנתונים הראשון מסוגו בישראל שכולל מגוון מדדים קליניים, התנהגותיים, וביולוגיים, שנאספו ממאות ילדים עם אוטיזם ובני משפחותיהם.

המרכז, בראשות פרופ' אילן דינשטיין, דר' גל מאירי ודר' עידן מנשה, עוסק בקידום מחקר בין-תחומי שמטרתו לשלב ידע מעולמות הרפואה, הגנטיקה, מדעי המוח, ביולוגיה מולקולרית, פסיכולוגיה, והנדסה ביו-רפואית על מנת לקדם את שיטות האבחון והטיפול באוטיזם.

שיתוף פעולה קליני-מחקרי זה הינו ייחודי בקנה מידה בינלאומי וזכה עתה להכרה על ידי משרד המדע שבחר בהצעה של המרכז לאוטיזם בנגב על פני הצעות שהוגשו מיתר האוניברסיטאות בארץ.

תגובות

End of content

No more pages to load