• 23 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

טראבין, היישוב הבדואי שמוביל בייצור חשמל מאנרגיית שמש

חשמל מהשמש, ממנה יש בשבע בנגב - זה העתיד. בסוף השבוע שעבר נערך כנס אנרגיה מתחדשת ביישוב טראבין, שבו תחנה היוצרת 10 מגה וואט חשמל

תאים סולאריים באחד הכפרים בנגב. השמש בחינם - ואפשר להפיק ממנה חשמל (צילום: דני בלר)


יאיר מעיין ששימש כמנכל משרד התשתיות ב-2002 והניע את החלטת הממשלה המחייבת  ייצור חשמל מאנרגיה מתחדשת בהיקף 5 % לפחות , סגר השבוע מעגל בכנס לאנרגיה מתחדשת שהתקיים ביישוב טאראבין. 

מצברים אוגרים את אנרגיית החשמל, בבית בכפר בלתי מוכר (צילום: דני בלר)​​​​​​​

בכנס בו משתתפות כל חברות האנרגיה המתחדשת בארץ , ומאות יזמים ומשקיעים,  תיאר מעין את שיתוף הפעולה המוצלח בין חברות האנרגיה למשפ' טאראבין - הראשונה ממשפחות הבדואים שבשטחה מוקמת תחנה סולארית מסחרית שתייצר 10 מגה וואט בשטח המשתרע על פני 150 דונם. במסגרת ההסכם ייהנו בעלי הקרקע משכירות בגובה של מאות אלפי שקלים בשנה.

יאיר מעיין נושא דברים בכנס אנגריות מתחדשות ביישוב טראבין
​​​​​​​יאיר מעיין שיבח את משפחת טאראבין  לה הייתה תביעת בעלות על קרקע ובמקום לנהל קרב משפטי ממושך ,הגיעה להסכמות עם המדינה. "אני מודה למשפ' טאראבין על האומץ ועל הצעד הנכון. אני מזמין את שאר היזמים לקדם מו"מ עם היישובים הבדואים  באיזור ואנחנו נקדם עבורכם את התב"ע. עד היום היישובים הבדואים נזנחו ע"י המדינה וכיום במסגרת תכניות החומש לאזור החלו בתנופת פיתוח בה היישובים בדואים יוסדרו ויפרחו."

תגובות

End of content

No more pages to load