• 23 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

אלפים במצעד הגאווה השני של באר שבע, הוקרה לוותיקי הקהילה בעיר

למען שיוויון, אהבה וסובלנות, נגד אלימות ושנאה כלפי קהילת הלהט''ב: אלפים צעדו ביום חמישי לאורך שדרות רגר וחגגו ברחבת עיריית ב''ש - וגם העניקו הוקרה לחלוצי הקהילה בעיר

צועדים בשדרות רגר (צילום: דני בלר)

בסדר מופתי, בחגיגה צבעונית ובמסיבה גדולה ברחבת עיריית באר שבע, צעדו ביום חמישי בערב אלפים במצעד הגאווה השני שנערך בעיר. הזינוק היה קרוב לשעה 18:00, מצומת הרחובות ויינגייט רגר. שדרות רגר נסגר לתנועה והמצעד עבר בו ללא אירועים מיוחדים. ברנז'ה NEWS העברנו את המצעד בשידור חי.

השנה המצעד היה חגיגי במיוחד. לראשונה בתולדות העיר, ניתלו דגלי גאווה על שדרות רגר וברחבת העירייה. בעקבות תליית הדגלים, אנשי הבית הגאה קיבלו איומים ונאצות ברשתות החברתיות. נאצות רבות התקבלו גם במהלך השידור החי. האירוע, למרות ביטויי השנאה שהיו מי שברחו להשפיע ברשתות החברתיות, היה מקסים ומרגש. במהלך המסיבה בעירייה, עלו לבמה ראשוני הקהילה בבאר שבע, מי שלפני 40 ו-30 שנה היו בבחינת פורצי הדרך באומץ רב סימנו לאחרים לא לחיות בפחד ולעמוד מול השנאה בגאון. צריך להבין: להיות להט''ב בישראל, עד 1988, היה בבחינה עבירה על החוק, שדינה מאסר.

​​​​​​​צה''ל סירב לקדם להט''בים מוצהרים לתפקידי קצונה ותפקידים מסווגים. לה''טבים שהופיעו בתקשורת, הופיעו בטשטוש פנים וקול. בתל אביב המצב של קהילת הלהט''ב היה מעט יותר טוב, בבאר שבע מעטים, אם בכלל, העזו לדבר על הנושא, או להצהיר על עצמם כלהט''בים. באווירת פחד זו התנהלו ענייני הקהילה בבאר שבע. 

הפריסה המשטרתית במצעד הגאווה: כך אובטחו הצועדים (צילום: דוברות המשטרה)


ביום חמישי בערב, על הבמה, עמדו אותם ראשונים, שחלקם הגיעו במיוחד מחו''ל ואחרים, מחוץ לעיר. ראש עיריית באר שבע, רוביק דנילוביץ', בירך את אנשי הקהילה ביום חגם. הוא דיבר על הדרך הארוכה שעשתה הקהילה, התייחס לתופעות השנאה ברשתות והדגיש, שבאר שבע זאת עיר של קהילות, בהם קהילת הלהט''ב, עיר של כל תושביה ועיר שיודעת לקבל את כלל האנשים באופן שיוויוני.

במצעד הגאווה בבאר שבע צעדו חילוניים ודתיים יחד (צילום: ערן בר שושן)​​​​​​​

מוקדם יותר בבוקר, יצא חבר מועצת העיר גדי מאזוז (הבית היהודי), נגד קיומו של המצעד בבאר שבע: ''במקום שיכבדו את הקהילה ואת תושבי העיר, העיר לובשת ברחוב את הדגלים של הקהילה, שלא היו בשנים עברו. שואל הילד אבא היום חג עצמאות? איזה שגריר הגיע? מה הדגל הזה אבא? מה נענה, מה נאמר? פעילות זו מושקעת בהמון כסף, אומנים, רשיון, אבטחה, ועוד...
למה ?? כדי להפיץ את את מה? כדי לתת דוגמא? כדי לשמוח?... ברור שזה לא רוח התורה והיהדות  וזה פוגע בציבור גדול דתי מסורתי שחונך אחרת''. אגב, במצעד היום השתתפו להט''בים דתיים ומסורתיים, בני נוער מתנועות נוער בעיר ועוד. 

צילומים מתוך המצעד:

(צילום: דני בלר)​​​​​​​

(צילום: ערן בר שושן)

(צילום: ערן בר שושן)​​​​​​​


  

צפו בהקלטת השידור החי שהעברנו בברנז'ה NEWS:

​​​​​​​

תגובות

End of content

No more pages to load