• 23 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''ראיתי את המוות מול העיניים'': תושבת ב''ש הגיעה בטעות לרש''פ

אתי אוחנה, מפקחת בחברה תחזוקה, סמכה על תוכנת ניווט כדי להגיע ליעדה - ומצאה את עצמה בעומק הרשות הפלסטינית. ''אני מודה לשוטרים שהצילו את חיי'', מספרת

חברון הפלסטינית (צילום: EMAN / נחלת הכלל)

את הבוקר הזה אתי אוחנה, תושבת באר שבע, מפקחת בחברת תחזוקה וניקיון, לא תשכח כל כך מהר: תוכנת הניווט לקחה אותה לרשות הפלסטינית, במקום לירושלים והודות לאנשי משטרת מחוז ש''י, הגיעה למקום בטוח, ממנה חזרה בשלום לשטח ישראל.

''אני נוסעת לפגישה, סומכת על תוכנת הניווט ומוצאת עצמי במקום בו השילוט בערבית, ויש שלט גדול בו כתוב כי הכניסה לישראלים אסורה. היה פקק ענק ולא יכולתי לעשות פרסה. התברר לי שהגעתי לאיזור הקרוב לחברון הפלסטינית''.

''התקשרתי למכר, קצין משטרה מהמרכז בשם עובד יניב. הוא כבר דאג לערב את כל הגורמים בדקות ספורות יצרה איתי קשר שוטרת בשם לינוי ממחוז ש''י.  הייתה איתי על הקו ולא עזבה אותי לרגע עד שהגיעה ניידת ואותה ניידת הייתה שוטרת בשם יעל מיחידה של  קריית ארבע אותה שוטרת יעל דאגה להוציא אותי משטחי הרש''פ  עד למחסום של טנא עומרים אני רוצה בהזדמנות זאת להודות ללינוי ולמפקד שלה שי כהן שניסו להרגיע אותי ולא ניתקו ממני עד שהגעתי למחסום והייתי בדרך בטוחה'', מספרת אתי. 'זה היה מפחיד, ממש ראיתי את המוות בעיניים''.

אתי מגיעה למחסום טנא עומרים, מקום המבטחים (צילום סלולרי)​​​​​​​שלומית בקשי, דוברת מחוז ש''י במשטרה, מאשרת את הסיפור: ''אני ממליצה לכל הנהגים ובכלל, לכלל האזרחים, להתקין בטלפון הנייד את אפליקציית ''100 וחירום'' של משטרת ישראל. ההאפליקציה מאפשרת לנו לאתר את הפונה, גם אם הוא נמצא באיזור בו יש מיסוך. הוא יכול לשוחח איתנו, גם אם דרך הצ'ט, מבלי לעשות שימוש בשיחה קולית''. 

קישור להורדת האפליקציה

תגובות

End of content

No more pages to load