• 21 יולי 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

סקר ''באר שבע ביחד'': רוב ברור תומך במצעד גאווה בעיר

סקר שערכה קבוצת הפייסבוק המונה למעלה מ-106,000 חברים מראה רוב ברור: 57% בעד קיום מצעד הגאווה בעיר, 43% נגד .למרות התמיכה, מארגני המצעד קיבלו איומים וקללות

תוצאות סקר באר שבע ביחד (צילום רקע: nancydowd / PIXABAY / CC0)

רוב ברור: כמעט 60 אחוזים המצביעים בסקר שערכה קבוצת הפייסבוק ''באר שבע ביחד'', המונה למעלה מ-106,000 חברים תומכים בקיום מצעד גאווה בעיר באר שבע. מחר, חמישי, אמור להתקיים מצעד הגאווה השני בבירת הנגב. השנה, בפעם הראשונה, נתלו דגלי גאווה בשדרה הראשית של באר שבע, שד' רגר, מה שגרם גל של מחאות בציבור, ברשתות החברתיות ואיומים על הצועדים ומארגני האירוע. המשטרה מאבטחת את האירוע מחר ומארגניו מצפים לכמות צועדים גדולה מאשר בשנה שעברה, עת נערך המצעד הראשון בעיר. 

נמצעד הבאר שבעי מתקיים כמחאה על היחס כלפי להט''בים בעיר ולמען שיוויון. בבאר שבע עדיין להט''בים צריכים להיאבק נגד תופעות של הומופוביה, בין היתר, ברשתות החברתיות, במערכת החינוך ובמקומות העבודה והבילוי בעיר. 

בסקר המיוחד של קבוצת הפייסבוק ''באר שבע ביחד'', השתתפו עד ההשעה 14:00 4,861 מצביעים. 2,773 (57%), תומכים בקיום המצעד בבאר שבע. 2,088 (43%) מתנגדים. מדובר ברוב ברור התומך בקיום האירוע הססגוני המדבר על שוויון זכויות לקהילת הלהט''ב ולמען הנראות הציבורית שלה.

מצעד הגאווה הראשון בב''ש, לפני שנה (צילום: דני בלר)​​​​​​​

''אחרי שנתלו הדגלים בעיר קיבלנו אלפי תגובות הומופוביות'', אומר לברנז'ה NEWS דובר הבית הגאה בבאר שבע, אור ארז. ''בין היתר, איימו לזרוק עלינו ביצים במהלך האירוע וייחלו לנו שיבואו כמה שליסלים (ישי שליסל, רוצחה של הנערה שירה בנקי ז''ל במצעד הגאווה בירושלים') כדי לסגור איתנו חשבון. זו הסיבה שמחר נצעד ואנחנו מצפים לקהל גדול שיבוא לצעוד איתנו''.

איזה רחובות ייסגרו?

בינתיים, משטרת ישראל השלימה הערכותה לקיוםמצעד הגאווה, שייערך מחר, חמישי במסלול הרחובות וינגייט- רגר- שז"ר- מנחם בגין וסיומו ברחבת עיריית באר שבע. שוטרים רבים, גלויים וסמויים, יפרסו כחלק ממערכים לשמירת הבטחון, הסדר הציבורי והתנועה.

לצורך קיום הצעדה ייסגרו החל מהשעה 17:00 ועד לסיום האירוע, עפ"י מקטעי הפעילות שבו, מפגשי הרחובות:

מצדה-רגר
ככר וינגייט- וינגייט
רגר- וינגייט
המשחררים- שמעוני
שז"ר- הנרייטה סולד
השלום- גולומב
רגר- וייצמן

מהמשטרה נמסר כי לא תותר הכנסת כלי נשק, כלי זכוכית, אופניים חשמליים ואלכוהול למתחם האירוע.  ''אנו מבקשים להשמע להנחיות השוטרים, על כל מקרה מעורר חשד יש להתקשר למוקד 100 של משטרת ישראל.  ניתן להתעדכן דרך מוקד 110 של משטרת ישראל'', אומרים במשטרה.

עסקים בבאר שבע מתחילים לתמוך בקהילה

בניגוד לשנים אחרות, עסקים, בהם בתי קפה, מסעדות ופאבים, מביעים השנה תמיכה בקהילת הלהט''ב, כפי שזה נעשה בקנה מידה גדול יותר בתל אביב. חלק מבתי קפה והמסעדות התקשטו בדגלי גאווה, מתוך הכרה שקהילת הלהט''ב היא קהל יעד רצוי ואחרי שנוכחו לדעת כי לא מעטים מהלהט''בים בבאר שבע מעדיפים לבלות ולקנות בתל אביב ומדירים את רגליםה ממקומות בילוי וחנויות בעיר. 

גם בעיריית באר שבע שינו פאזה: אם לפני 20 שנה היה מי שאמר ש''אין אנשים כאלה בבאר שבע'', כיום יש אמירה ברורה מעיריית באר שבע, כפי שזה נעשה בתל אביב ובחיפה, שהקהילה המקומית היא שווה בין שווים.
תגובות

End of content

No more pages to load