• 23 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

פגישה משפחתית בבית המשפט בב''ש: חשודים בהפצת חשבוניות פיקטיביות

שני בני משפחה נעצרו והובאו באותה עת, ממש במקרה, לבית המשפט בבאר שבע, בחשד זהה - הפצת חשבוניות פיקטיביות. איך זה נגמר?

היכל המשפט בבאר שבע (צילום: דני בלר)

באופן מקרי לגמרי, נעצרו שלשום שני בני משפחה והובאו לבית משפט השלום בבאר שבע באותה עת, שניהם חשודים בעבירות של הפצת חשבונות פיקטיביות, אך בשתי פרשיות שונות לחלוטין.

מרשות המסים נמסר, כי אבו מועמר מהדי, בן 30 מרהט, נעצר שלשום בבוקר בחשד שהוציא חשבוניות מס פיקטיביות על שם העוסק "אלשריף איהאב" בהיקף של כ- 4.5 מיליון ₪ וכן פעל להמציא חשבוניות מס פיקטיביות בהיקף של כ- 3.6 מיליון שיקוזזו כהוצאות פיקטיביות בספרי העוסק. מהדי נעצר כתוצאה מחקירה של מחלקת ביקורת חשבונות במע"מ חדרה. 

על פי המופיע בבקשת המעצר, הגיעו שלשום לפנות בוקר, מבקרי חשבונות ממשרד מע"מ חדרה בשיתוף עם חוקרי מחלקת חקירות מע"מ באר שבע, לביתו של החשוד וערכו שם חיפוש. בני משפחתו של החשוד מסרו כי הוא אינו בבית, אך במהלך החיפוש, נמצא החשוד מסתתר באחר החדרים, נעצר ונלקח לחקירה . במהלך החיפוש נמצאו ונתפסו מסמכים הקושרים אותו לביצוע העבירות המיוחסות לו.

כבוד השופט חיים פס מבית משפט השלום בבאר שבע, נעתר לבקשת היחידה החוקרת ופסק לו ערבות עצמית על סך 75,000 ₪ בנוסף לשתי ערבויות צד ג' על סך 75,000 ₪ כל אחת והפקדה כספית על סך 10,000 ₪. כמו כן נקבע צו עיכוב יציאה מן הארץ  ואיסור יצירת קשר עם מי מהמעורבים בפרשה.

ברשות המסים אומרים כי אבו מועמר חליל , בן 28 מרהט, נעצר בחשד שבשנים 2017-2016 ניהל תיק עוסק מורשה, במסגרתו פעל לכיסוי חשבונאי לעבודות שביצעו אחרים, וכפועל יוצא מכך הוציא מאות חשבוניות מס פיקטיביות בגין עבודות שביצעו אחרים בסכום של כ -12 מיליון ₪. בנוסף על מנת להקטין את נטל המס שחייב בו קיזז החשוד עשרות חשבוניות מס פיקטיביות, אף הם בסכום של 12 מיליון שקלים. בקשת המעצר הוגשה על ידי היחידה החוקרת את הפרשה, מחלקת חקירות מכס ומע"מ בבאר שבע.

כבוד השופט חיים פס מבית משפט השלום בבאר שבע, נעתר  גם לבקשה זו של היחידה החוקרת ופסק לו ערבות עצמית על סך 100,000 ₪ בנוסף לערבות צד ג' על סך 100,000 ₪ כל אחת והפקדה כספית על סך 10,000 ₪. כמו כן נקבע צו עיכוב יציאה מן הארץ.


תגובות

End of content

No more pages to load