• 23 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

השמיצה מורה בוואצאפ ההורים - ותשלם על זה ביוקר

אוהבים לעשות שיימינג? תדעו לכם, שזה יכול לעלות לכם מאוד ביוקר: תושבת באר שבע השמיצה מורה בוואצאפ הכיתתי ועכשיו היא תאלץ לפצות אותה ב-40,000 שקלים ולהתנצל בפומבי

המורה נדהמה לקרוא את ההשמצות (צילום הדמיה: Semevent / PIXABAY / CC0)

''לא ייתכן, שאנשים ישמיצו בלי בושה, יפגעו בשמי הטוב וייצאו מזה בלא כלום''. מספרת ש' מורה בבית ספר יסודי בבאר שבע, שנדהמה לגלות שאחת האימהות השמיצה אותה, בביטוייים קשים, בקבוצת הוואצאפ של הורי הכיתה בה למדה בנה. קדמה לעניין תקרית בין הילד למורה. האם לא הייתה מרוצה מהטיפול שקיבלה מהמורה וכתבה דברים מאוד קשים בקבוצת הוואצאפ של הורי הכיתה. ''רק בדיעבד נחשפתי לאמירות. הורי ילדים התחילו לשלוח לי הודעות ואמרו לי מה כתבו עליי''. המורה רתיע בפני האם כי היא מציפה דברים שקריים ופוגעניים. האם המשיכה בשלה. ברשתות החברתיות, כל אמירה, כל משפט, יכולים להגיע במהירות הבזק לקהל גדול. שיימינג והשמצות עלולים לגרום נזק אדיר ובישראל היום מקרים מצערים, בקרב בוגרים ובקרב תלמידים. המורה ראתה איך שמה הטוב נרמס אל מול קהל גדול ולא יכלה לשבת עוד בשקט. 

המורה מספרת כי חשה פגועה היות והדברים שנכתבו, כלל לא היו נכונים. ''המקרה קרה לפני 3 שנים ומשך שלוש שנים אני בדיונים משפטיים כדי לנקות את שמי. לא ייתכן להכפיש אנשים, לפגוע בפרנסתם, לפגוע בשמם הטוב ושהמפרסם ייצא בלא כלום. אנחנו, ציבור המורים, נאלצים לא אחת לספוג קללות ואיומים, ואין מי שייתן את הדין''.

''בתום הדיונים הארוכים, כשהתברר לאן הדברים הולכים והאם הבינה את חומרת מעשייה, הוצע שנלך לפשרה. האם נתבקשה לפרסם במדיות התנצלות ובנוסף, נפסק כי תשלם פיצוי בסך 40,000 שקלים, ב-40 תשלומים של 1,000 שקלים'', מספרת המורה. בנוסף, האם חויבה לשלם הוצאות משפט. 

בשיחה עם מורים מבאר שבע, עולה תמונה לא קלה: ''לא ניתן להעיר לתלמיד, מבלי לקבל תגובות לא טובות מההורים. זה לא כלל ההורים. יש בבאר שבע תלמידים וילדים נפלאים, אבל די בילד אחד בכיתה, אשר מתנהג בצורה לא טובה, על מנת לקלקל לאחרים. ילדים בעלי צרכים מיוחדים משולבים ככל שניתן במערכת החינוך הרגילה, שזה דבר נהדר, לילד ולחבריו בכיתה. אבל לפעמים זה לא המקרה. זה פשוט ילד שמתפרע והוריו לא מכירים בבעיה ואנחנו כאנשי חינוך, צריכים לסבול מאלימות מילולית ופיזית''.

עם זאת, במערכת החינוך מתייחסים בחומרה למקרים של אלימות בבתי הספר, בין ילדים והן כלפי צוות המורים. המורים דורשים, ובצדק, לא להיות שק חבטות, לא של הילדים ולא של ההורים. 

תגובות

End of content

No more pages to load