• 23 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

עבודות שירות לשני צעירים מב''ש שבדו חטיפה - והקפיצו מדינה שלמה

ניב אסרף וערן נגאוקר, מב''ש, הורשעו בביה''מ השלום בי''ם, בכך שבדו ב-2015 את חטיפתו של אסרף, שהיה מסובך בחובות. במסגרת הסדר, נגזרו עליהם עבודות שירות, אך הפרקליטות תערער

ניב אסרף וערן נגאוקר (תמונה שפורסמה בפייסבוק)

עבודות שירות לשני צעירים מבאר שבע, אשר בדו חטיפה והקפיצו מדינה שלמה. הבוקר, ראשון, בית המשפט בירושלים הרשיע את  ניב אסרף וערן נגאוקר,  בכך שבדו בשנת 2015 בדו את חטיפתו של אסרף, אשר היה חייב כספים. על אסרף נגזרו 6 חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות. על נגאוקר נגזרו שלושה חודשי עבודות שירות. פרקליטות המדינה ביקשה לעכב את ביצוע העונש, מאחרו ובכוונתה לערער. 

השניים בדו את חטיפתו של אסרף לאזור חברון, באפריל 2015. מיד עם היוודע דבר החטיפה כביכול, הוזנקו כוחות רבים. המקרה אירע פחות משנה אחרי חטפית שלשת הנערים ורציחתם. נגאוקר, חייל בשירות בסדיר, התקשר למשטרה וסיפר כי חברו ניב אסרף נעלם אחרי שיצא ממכוניתו בקרבת חברון.

תזכורת: דיווח על החטיפה וההודאה (דיווח של חדשות כאן 11 / כתבתו של איציק זוארץ) 


בעקבות השיחה, הופעל נוהל חירום. אלפי חיילים, אנשי יחידות מיוחדות וכלי טיס, הוקפצו לאזור לערוך חיפוש אחריו. בתוך שמונה שעות של חיפושים, אותר אסרף בוואדי בקרבת היישוב קריית ארבע. במהלך חקירתו, אסרף נשבר והודה כי לא נחטף, אלא ביים את חטיפתו,  מאחר והיה מסובך בחובות כספיים כבדים.

שני הצעירים הודו והורשעו בהסדר טיעון בסעיפים של מסירת הודעה כוזבת ובקבלת דבר בתחבולה, לאחר שבמסגרת הסדר מחקה הפרקליטות את סעיף קבלת דבר במרמה, שהינו חמור יותר. על אסרף נגזרו שישה חודשי מאסר, אותם ירצה בעבודות שירות וכן קנס בסך 5,000 שקלים.

קטע ארכיון: ניב אסרף מדבר לראשונה (מתוך מבט / כאן 11)
​​​​​​​

נגאוקר נידון לשלושה חודשי עבודות שירות והוטל עליו קנס בסך 2,500 שקלים. הפרקליטות דרשה להטיל על שני הצעירים עונש מאסר בפועל  ומבקשת לעכב את ביצוע העונש ב-45 יום. בית המשפט נעתר לבקשת הפרקליטות. 

במקביל למשפט הפלילי נגד השניים,  מתנהל משפט אזרחי. משרד הביטחון תובע מהשניים סכום של כ-625 אלף שקל בשל הקפצת הכוחות לשווא.


תגובות

End of content

No more pages to load