• 23 אוגוסט 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''ילד בדואי שלא יידע עברית – לא יתקבל לאוניברסיטה ולעבודה''

השר לפיתוח הכפר, אורי אריאל, נפגש השבוע עם ראשי ההנהגה הבדואית והמופקדים על ההתיישבות. בין היתר, דובר שם על הקמת נמל תעופה בינלאומי בנגב, שאולי הוא יציל את המצב

השר אורי אריאל, בכנס (צילום: יח''צ)

בכנס האגף לפיתוח חברתי כלכלי של התיישבות הבדואים בנגב, שנערך השבוע, סיכמו השר לפיתוח הכפר, אורי אריאל ואנשי הרשויות  את הנעשה עד כה במסגרת תכניות הפיתוח  ליישובי הבדואים בנגב, וקבעו יעדים להמשך. השר התייחס לנושאי החינוך התעסוקה והפיתוח; יו"ר הרשות להתיישבות הבדואים עדכן בקידום וייעול בניית יחידות דיור וראש עיריית רהט התייחס לקשיים הביורוקרטיים בקידום התכניות. 

בהתייחסו לנושא החינוך במגזר הבדואי הדגיש השר אריאל את הנחלת השפה העברית ,ואמר: "ילד בדואי שלא יודע עברית לא יגיע לאוניברסיטה ויהיה מוגבל במקומות עבודה - זה כלי עבור הילדים שלנו שהם עתידנו". 

בהתייחסו לנושאי תעסוקה ופיתוח קרא השר לראשי הרשויות בנגב להצטרף למאבק הקמת שדה תעופה בינלאומי שני בנבטים, וזאת לאור החלטת הממשלה המאמצת את עמדת שר הבטחון וצה"ל להקמתו ברמת דוד. לדבריו  פיתוח התשתיות ויצירת מקומות העבודה הכרוכות בפרוייקט כזה חיוניות לתושבי האזור. בנוסף, אמר השר כי בכוונת משרדו  להכפיל את אזור התעשייה מדרום לרהט ובימים אלו מכשירים שטחי תעשיה נוספים סמוך לחורה. 

יו"ר הרשות  להתיישבות הבדואים בנגב, יאיר מעיין, התייחס לנושא הדיור ובישר כי כבר במהלך החודשיים הקרובים יחלו עבודות עפר ברהט עבור 10000 יחידות דיור, כחלק מתכנית הרחבת השכונה, שלדבריו תהא הגדולה ביותר בארץ.

ראש העיר רהט טלאל אל-קרנאויי  הדגיש גם הוא את הצורך בהתגייסות כלל הרשויות למען הקמת נמל תעופה בדרום, וביקר את משרדי הממשלה שמערימים עליו  קשיים בהליכים הביורוקרטים לקידום הבנייה. אל קארנאווי הוסיף ואמר: "אם אתם לא סומכים עלינו - קחו אתם משרדי הממשלה את התכניות ובנו בעצמכם". 

תגובות

End of content

No more pages to load