• 25 יוני 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מחאת ההורים מב''ש: ''דם ילדינו אינו הפקר - אסור לחכות לאסון הבא''

עשרות הורים מבאר שבע הפגנו הערב, שלישי, ברחבת עיריית ב''ש, כחלק ממאבק ארצי לחייב פעוטונים וגנים לעמוד בתקנות - בעקבות מות הפעוטה יסמין ז''ל, בגן בפתח תקווה. ''כל אחד יכול לפתוח גן - גם במבנה מסוכן''

אימהות מפגינות בכניסה לעיריית ב''ש (צילום: דני בלר)

''לא ייתכן שכל אחד יכול לפתוח גן ילדים או פעוטון, בלי לעבור בדיקה מינימלית. אנחנו לא רוצות לחכות לאסון הבא, רוצות שזה ייקרה כבר עכשיו'', אומרת אושרית פרביאש, אחת ממשתתפות מחאת ההורים, הערב, שלישי, ברחבת עיריית באר שבע. המחאה היא חלק ממאבק ארצי, שהחל אחרי מותה של הפעוטה יסמין ז''ל, בפעוטון בפתח תקווה, אחרי שעל פי חקירה, מתברר כי גננת שכבה עליה וגמה למותה. מהחקירה עלה, כי לאותה גננת עבר של עבירות כלפי ילדים.

הפגנת הורי הפעוטות ברחבי העירייה (צילום: דני בלר)
​​​​​​​


''הבת שלי נפגעה בגן בבאר שבע, אבל התיק נגד הגננת נסגר מחוסר עניין לציבור'', סיפרה אחת האימהות בהפגנה. ''אם אני רוצה רוצה לפתוח דכן פלאפל או לעבוד במפעל, אני צריכה לעבור אלף ואחת בדיקות ולהביא אישורים שאין לי עבר פלילי. הגן בו הילדה שלי נפגעה ממשיך לעבור והגננת לא פוטרה. וזה לא המקרה היחידי: היו גננות שהוקלטו מקללות ילדים, אבל לא עשו להן כלום, כי אין הקלטת וידאו. הכי מפחיד - זה שגן ילדים פרטי לא מחוייב לעמוד בשום קריטריון מבחינת בטיחות. הוא יכול להיות במבנה מסוכן ולא יעשו לו כלום. כאילו שמחכים לאסון הבא''.

''הילדים שלנו שווים בעיניי הרשויות והכנסת פחות מסיגריה. חבר כנסת יהודה גליק שובת רעב בגלל מס על טבק לגילגול שהוא רוצה להטיל. בגלל הילדים שלנו הוא לא שובת רעב. על גנים מסוכנים אף אחד לא שובת רעב וזה בושה'', אומר אבא לפעוטה.

ההורים דורשים ליישם לאלתר תקנות שיחייבו את הגנים והפעוטונים הפרטיים, לרבות התקנת מצלמות ועריכת בדיקות פתע לצוותים, בדיקות ועמידה בתקנים מינימליים של בטיחות. 

תגובות

End of content

No more pages to load