• 25 יוני 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

קבוצת הנשים של מועדון השחמט ב''ש - אלופת המדינה 2018

עיר של אלופות ואלופים: קבוצת הנשים של מועדון השחמט באר שבע הביאה לבאר שבע עוד גביע. כבוד לשחמטאיות!

ליגת הנשים בשחמט. כבוד לבאר שבע (צילום: יח''צ)

בתום שלושה ימי תחרות מרוכזת (31.05-2.06.2018) שהתקיימה במועדון השחמט באר שבע במסגרת הליגה הישראלית לנשים, הוכתרה קבוצת הנשים של מועדון השחמט באר שבע כאלופת המדינה לשנת 2018.

זוהי השנה הרביעית ברציפות שמשחקי הליגה נערכו במתכונת מרוכזת: חמישה סיבובים בשיטה שוויצרית במהלך שלושה ימי משחקים. האירוע נערך בשיתוף עיריית באר שבע, חברת "כיוונים" מועדון השחמט המקומי והאיגוד הישראלי לשחמט. את התחרות ארגנה וניהלה אילנה דוד, מנהלת מועדון השחמט באר שבע. שפט מיכאל קליינבורג, שופט פיד''ה, והשופטת אירנה שטיין. בטכס הפתיחה בירך את השחקניות סגן יו''ר האיגוד הישראלי לשחמט, מר משה שליו.

במסגרת הליגה השנה השתתפו מספר שיא של 9 קבוצות שייצגו את מועדוני השחמט אשדוד, אשקלון, באר שבע, הרצלייה, ראשון לציון וחיפה נשר-רחובות ורמת גן. לצידן של חברות נבחרת ישראל, שיחקו מספר רב של שחקניות צעירות, שלחלקן זאת הייתה תחרות ראשונה ברמה הזאת והזדמנות גדולה לצבור את הניסיון. קרבות עזים התנהלו על לוחות השחמט, אך האווירה לאורך כל התחרות היתה נינוחה וספורטיבית.

בתום שלושת ימי המשחקים צמרת התחרות נראתה כך: מקום ראשון –קבוצת מועדון השחמט באר שבע, אשר צברה 14,5 נקודות. בשורות קבוצת האלופה שיחקו יוליה שוויגר-נידיטש, מאשה קלינובה, ילנה קומנסקי, סופיה בוזוקאשווילי וליליה אובצ'קין. למקום השני הגיע קבוצה של מועדון השחמט אשדוד עם 13 נקודות. את מועדון השחמט אשדוד ייצגו אולגה גוטמחר, אנג'לה בורסוק, לודמילה ציפנסקיה, ולריה דוטן ורבקה שברצבורד. למקום השלישי הגיעה האלופה בשלוש השנים האחרונות, קבוצה ממועדון השחמט ראשון לציון עם 11.5 נקודות. בשורותיה של הקבוצה שיחקו מרסל אפרוימסקי, מיכל להב, עדי פדרובסקי, נדיה רפרון ושלומית ורדי.

הקבוצות הזוכות קיבלו זכות לייצג את ישראל בתחרות גביע אירופה למועדונים, שתיערך בחודש אוקטובר ביוון.

בטקס הסיום שנערך בתום התחרות שלושת הקבוצות הזוכות קיבלו גביעים, מדליות ותעודות מידיהם של מנכ''ל האיגוד הישראלי לשחמט, גיל בורוחובסקי, ומנהלת מועדון השחמט באר שבע אילנה דוד. במעמד זה ציין מנכ''ל האיגוד בנאומו את הישגיה של נבחרת אולימפית, סיפר על תוכניות האיגוד בנוגע לפיתוח שחמט נשים בארץ, כולל הגדלת תקציבים והוספת לוח  בנות בליגה מחוזית לנוער החל מהשנה הקרובה.

תגובות

End of content

No more pages to load