• 25 יוני 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

מישהו אמר הפסקת אש? שני שיגורים לעבר העוטף, רקטה יורטה

מעט לפני השעה 20:00 שוב אזעקה צבע אדום בעוטף עזה: כיפת ברזל יירטה רקטה אחת, אחרת נפלה בשטח פתוח

20 שריפות בסוף השבוע, כתוצאה מעפיפוני תבערה (צילום: אלי כהן, דוברות כיבוי והצלה)

שתי אזעקות צבע אדום בעוטף עזה: בזו אחר זו, הופעלו האזעקות בגיזרה סמוך לשעה 19:50. צה''ל זיהה שני שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל. שיגור אחד יורט על-ידי מערכת כיפת ברזל והשני נפל ככל הנראה בשטח רצועת עזה. מדובר באזעקה הראשונה מאז הפסקת האש, עליה הכריז חמאס, אור ליום חמישי. 
ניסיון החדירה בגדר המערכת (צילום: דובר צה''ל)
במהלך השבת נמשכו עפיפוני התבערה והיה ניסיון חדירה מכיוון הרצועה לשטח ישראל, שסוכל בירי.  מדובר צה''ל נמסר כי מוקדם יותר היום, שבת, סיכל כוח צה״ל ניסיון פגיעה בתשתיות ביטחוניות בשטח ישראל. הכוח זיהה חוליית מחבלים בעת שחצתה את גדר המערכת בדרום רצועת עזה. הכוח הגיע לנקודה וביצע ירי לעברם. החשודים נמלטו לשטח הרצועה.


החל משעות הבוקר, שבת,  פועלים צוותי כיבוי רבים ממחוז דרום ובסיוע כוחות כיבוי ממחוזות שונים במספר גזרות:
בכרמיה הוצתה שריפה גדולה שסיכנה חממות ובמקום פעלו 10 צוותי כיבוי בסיוע שלושה מטוסים, ארבעה רכבי כיבוי של חיל האויר וצוות של קק"ל עדיין ללא שליטה. שריפה ארחת מתרחשת בניר עם: פועלים במקום שבעה צוותי כיבוי בשריפה גדולה עדיין ללא שליטה. בגבים פעלו צוותי כיבוי בשריפת שדה חיטה. בשריפה זו הושגה שליטה. כמו כן, השוגה שליטה בשריפה בכיסופים. בבארי 
5.בבארי פעולים ארבעה צוותי כיבוי.

ניסיון החדירה בגדר המערכת (צילום: דובר צה''ל)
​​​​​​​


במהלך סוף השבוע היו לא פחות מ-20 שריפות כתוצאה מעפיפוני תבערה. 

שר הביטחון לשעבר ח”כ עמיר פרץ, התייחס לגל ההצתות כתוצאה משימוש בעפיפונים:  "אסור להתייחס בקלות ראש ולהשלים עם טרור העפיפונים מעזה. גם כאשר הנזקים הם ברכוש, מדובר במפעל חיים של חקלאים רבים שנאבקים כל השנים שלא להכנע לפחד ולסיכונים וממשיכים לעבד את אדמותיהם. ראשית, על רשויות מס הרכוש לפעול במהירות ולשלם את הפיצויים על כל הנזקים שניגרמו. הממשלה צריכה להעמיד את כל האמצעים כדי למצוא פיתרון טכנולוגי לאיום זה, ולהעביר מסר לחמאס כי ישלם מחיר יקר אם לא ימנע תופעה זו שהולכת ומרחבת.”

תגובות

End of content

No more pages to load