• 25 יוני 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

שקט מתוח מ-5:15 בבוקר. 180 רקטות נורו במהלך יממה

הנגב קם לבוקר מתוח: במהלך הלילה נפגע בית באחד הקיבוצים והיו נפילות בשני ישובים בנגב. כ-180 רקטות נורו ביממה, 65 יעדים הופצצו בעזה

נפילה באחד היישובים בנגב (צילום: דוברות המשטרה)

סיכום הלחימה בדרום: כ-180 רקטות ופצמ"רים נורו לישראל ב-24 השעות האחרונות. רוב הרקטות שכוונו לאזורים מיושבים - יורטו. מהשעה 5:15, אז הושמעה האזעקה האחרונה, שורר שקט מתוח בעוטף וברחבי הנגב. בהמלך הלילה הייתה נפילה שפגעה במחסן בקיבוץ ושתי נפילות ביישובים בנגב. הפצוע שפונה אתמול לביה״ח סורוקה, אירי שנפגע מרסיסים, נותח במהלך הערב. הוא מאושפז כעת במחלקה אורתופדית, מצבו בינוני.

הנזק למחסן בקיבוץ (צילום: דוברות אשכול)

צה''ל תקף 65 יעדים בעזה. מהצד העזתי לא דווח על נפגעים. להערכת צה''ל, נפגעו תשתיות לחימה של חמאס. הבוקר נערכים הלימודים, היציאה לעבודה וכ מתן השירותים בנגב כסדרם, זאת, אחרי שבמהלך הלילה ובשעות הבוקר המוקדמות נערכו הערכות מצב.

סיכום מצולם מאירועי הבוקר: נפילה בקיבוץ, נפילה ביישוב בנגב ותיעוד תקיפות צה''ל בעזה (צילומים: ביטחון אשכול, דוברות המשטרה, דו''צ)


הסבב הנוכחי הינו החמור ביותר מאז סיום מבצע צוק איתן, כאשר לראשונה, אחרי כארבע שנים, נכנסו למעגל הישובים המוזעקים אופקים ונתיבות. הלילה נפלה רקטה בנתיבות. בכל המקרים לא היו נפגעים מהרקטות, אבל כן נפגעו תושבים שרצו למרחבים המוגנים ומעדו. מבית החולים ברזילי נמסר כי בסה"כ הגיעו עד לפנות בוקר 8 נפגעים: 3 משדרות, 3 מנתיב העשרה ו-2 מאשקלון.
6 פגיעות גוף קלות כתוצאה מריצה למרחב מוגן ו-2 נפגעי חרדה. כולם שוחררו מלבד אחד שאושפז באורתופדיה בעקבות חבלה ברגל.

אזעקות היו גם באשכול ובשער הנגב, בהן מספר אזעקות שווא.  לאחר הערכת מצב שנערהכה הבוקר עם  גורמי, הוחלט לימודים בכל מוסדות החינוך מתקיימים כסדרם אך תתוגבר האבטחה והליווי של הסעות  ותהיה נוכחות של כוחות הבטחון בצירי ההסעות וליד מוסדות החינוך.

ראשי חמאס טוענים כי הפסקת האש נכנסה לתוקפה בארבע בבוקר והושגה, לטענתם, בתיווך מספר גורמים. בישראל מכחישים כי נעשה תיווך כלשהו עם החמאס. 

​​​​​​​

גדי ירקוני, ראש המועצה האזורית אשכול, אמר הבוקר: ''לילה קשה ומתוח עבר על תושבי אשכול. לאורך הלילה הופעלו מספר אזעקות במרבית יישובי המועצה. נפלו פצמ״רים בתוך שני ישובים, אחת פגעה ישירות בבית מבלי שגרמה לנפגעים.
אנו נערכים גם הבוקר ובימים הקרובים לתגובות של ילדינו נוכח האירועים. צוותי החינוך וגורמי המקצוע במועצה, במרכז החוסן ובשירות הפסיכולוגי, ערוכים לתת את המענים הדרושים לילדים, לזהות קשיים ותסמיני חרדה.  הרמטכ"ל שביקר אצלנו אתמול העביר לנו מסר חד משמעי שהוא מחוייב להחזיר את השקט. אנחנו מגבים את צה"ל בכל החלטה שיבחר להשבת הבטחון לתושבינו, אך העיקר שתהיה זו החלטה בלתי מתפשרת שתשים קץ להמשך הירי ונוכל לקיים את שגרת חיינו''.

החשש בנגב, הוא שהממשלה תשוב ותראה ב-180 הרקטות שנורו לאיזור, סוג של ''טיפטוף''. הפעם, הירי כלל רקטות תקניות, מתוצרת אירנית, בעלות טווח מוגדל. גם אם מדובר בסבב של יום אחד, האירועים גורמים נזק ליישובי האיזור: כלכלי וגם נפשי. תושבים קראו לממשלה להראות החלטיות ולנקוט בפתרון של קבע, בין אם צבאי או מדיני.

היום (ד') תתכנס מועצת הביטחון לדיון חירום בנושא ירי הטילים מרצועת עזה לעבר ישראל. שגריר ישראל לאו"ם, דני דנון, אמר לקראת הישיבה כי: "העובדה שמועצת הביטחון מקיימת דיון על התקפות חמאס נגד אזרחי ישראל היא צעד חיובי. אך על חברות המועצה לנקוט בפעולות קשות ולא להסתפק במילים". השגריר דנון הוסיף כי: "אני קורא למועצת הביטחון להכיר באופן רשמי בחמאס כארגון טרור. הגיע העת להיאבק בהנהגת הטרור הפלסטיני בדיוק כפי שנהגו בהנהגת אל קאעידה ודאע"ש".  

תגובות

End of content

No more pages to load