• 25 יוני 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

הוארך מעצר החשודים בתקרית ברהט, השוטר נשלח למעצר בית

נמשכת מלחמת הגרסאות בין המעורבים בתקרית האלימה ברהט, לבין המשטרה, בעקבות הסרטונים שנחשפו ברשתות החברתיות, בהם נראה שוטר סוטר לעצור

זירת הקטטה ברהט (צילום מסך)

בית המשפט השלום בבאר שבע האריך את המעצר של  החשודים בתקיפת שוטרים ברהט.  "...יצוין כי מעבר להודעות ודו"חות השוטרים, תיק החקירה כולל תמונות של ניידת המשטרה הכוללות פגיעות רבות של אבנים באותה ניידת, הגם שבשלב זה, ממילא אין בוחנים שאלות של מהימנות ומשקל, דומה כי תמונות אלה, מהוות בפני עצמם ראיה אובייקטיבית לכך שאכן התרחש במקום אירוע קשה בעליל נוכח ריבוי הפגיעות בניידת כנלמד מהצילומים, ויש בתמונות אלה בכדי לחזק בצורה ממשית את גרסאות השוטרים... ", כתב כב' השופט עטר בהחלטתו.

תיעוד חדש שפורסם הערב, מתוך התקרית ברהט, ללא קרדיט
​​​​​​​

בערר שהוגש היום לבית המשפט המחוזי בבאר שבע הוחלט על השארת החשודים במעצר כמספר הימים כפי שקבע אותם בית משפט. ''לצערנו, לעיתים קרובות מדי אנו נתקלים בפורעי חוק המרימים יד על שוטרים אשר מבצעים פעילות אכיפה כדין'', אומרים היום במשטרה.  ''הפעם הייתה זו פעילות אכיפה נגד עברייני תנועה והיו אלו חשודים אשר ניסו להימלט מהשוטרים, וכשנעצרו ירדו לעברם עם אבנים ואלות'. החשודים תקפו את השוטרים ונעצרו תוך שימוש בכוח''.

''למען הסר ספק, לא נקבל לעולם מצב של תקיפת שוטרים ואנו נפעל בחומרה ובאפס סובלנות נגד כל אדם שירים יד על שוטר, ללא כל קשר למוצאו או דתו של העבריין'', אומרים הערב במשטרה. ''גם התנהלותו של שוטר שהיה במקום תיבדק ע״י מח״ש ואנו נמתין לממצאים בנושא ונפעל בהתאם אליהם''.

''ראוי לגנות ולהוקיע מכל וכל אלימות מכל סוג שהיא, בפרט שהיא מתחילה על רקע פעולת אכיפה שגרתית של המשטרה בישובי המגזר הערבי, שם מלינים לא אחת על היעדר אכיפה משטרתית לכאורה. והנה למרבה הצער, עוד דוגמא מיני רבות לכך כשהמשטרה אוכפת גם עבירות תנועה מסכנות חיים בישוב ערבי - היא נתקלת באלימות קשה ואכזרית מצד אותם האנשים'', אומרים הערב במשטרה.

תגובות

End of content

No more pages to load