• 25 יוני 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

באר שבעי תקף צוות רפואי, כי נמאס לו לחכות בקופת חולים

בן 43 מב''ש נעצר אחרי שתקף צוות רפואי בסניף קופת חולים בשכונה ד', כי נמאס לו לחכות בתור. בינתיים, בגלל שביתת עובדי מקצועות הבריאות, זמני ההמתנה יהיו ארוכים מאוד

סניף קופ''ח. זמני המתנה גדולים בגלל שביתה (צילום: דוברות ההסתדרות)

הוארףך מעצרו של תושב באר שבע, בן 43, שתקף ביום שישי סגל רפואי בבסניף קופת חולים בשכונה ד' בבאר שבע. על פי החשד, האיש לא הסכים להמתין בתור ואז החל לאיים על הסגל הרפואי תוך שהוא דוחף את אחד הרופאים ונמלט מהמקום.

מעצרו של החשוד הוארך עד יום רביעי. 

ואילו אחרים, הבאים לקבל טיפול רפואי, יצטרכו להיעזר בהרבה סבלנות:  למעלה מ-5,000 עובדי מקצועות הבריאות בבתי החולים ובקהילה, שובתים החל מהבוקר, ראשון, בעקבות מחסור חמור בתקנים להעסקת עובדים בסקטור הפארא-רפואי - דבר שהביא לעומס עבודה חריג ולהתרחבות של צורות העסקה פוגעניות, תוך פגיעה חמורה הן בעובדים והן באיכות השירות לציבור.

בין העובדים השובתים: פיזיותרפיסטים, תזונאיות, קלינאיות תקשורת, מרפאים בעיסוק, שינניות, יועצים גנטיים ומטפלים ביצירה ובאומנות, אשר מועסקים על ידי משרד הבריאות, שירותי בריאות כללית, קופת חולים מאוחדת, בית החולים הדסה, בית החולים שערי צדק, מרכזים לבריאות הנפש ומוסדות נוספים.

שביתת עובדי מקצועות הבריאות צפויה להימשך ולהיכנס מחר (ב') ליומה השני.

ההחלטה לפתוח בצעדים ארגוניים הגיעה לאחר תקופה ארוכה שבה איגוד עובדי מקצועות הבריאות בראשות אלי גבאי, חזר על אזהרותיו בפני נציגי המדינה על קריסת המערכת ועל ההשלכות החמורות שנובעות בשל הקצאת החסר של תקנים בתחום. יצוין כי לאחר שכל פניותיו החוזרות והנשנות של האיגוד למדינה, הושבו ריקם, הכריזה ההסתדרות סכסוך עבודה בנושא בינואר 2018.

תגובות

End of content

No more pages to load