• 25 יוני 2019

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''ממונה בדן ב''ש השפילה עובד להט''ב ברבים, ההסתדרות מגנה עליה''

תקרית חמורה בתחבורה העירונית: ראשת צוות השפילה עובד הומוסקסואל וצעקה עליו ליד עמיתיו ''סתום ת'פה, הומו מז****''. העובד הגיש תלונה על הטרדה מינית, בהסתדרות מתנגדים לפיטורי ראשת הצוות ודורשים בוררות

ראשת הצוות הטיחה דברים קשים בעובדה הלהט''ב (צילום הדמיה: nancydowd / PIXABAY)

תקרית חמורה בתחבורה העירונית: עובד חברת דן באר שבע, הומוסקסואל מוצהר, פנה לפני מספר שבועות לממונה על הטרדות מיניות בחברה, והתלונן על הטרדה מינית. מבדיקה עלה, עלה כי הוטרד מינית באופן מילולי בצורה בוטה, משפילה ומול עובדים נוספים על ידי ראשת הצוות הממונה עליו. בין השניים קיימים יחסי מרות, כשהעובד המתלונן הוא הנמוך בדרגה, אומרים בחברה. בחודש הבא יחול חודש הגאווה ברחבי הארץ, אשר אחת ממטרותיו הוא להוקיע תפעות של שנאה והומופוביה. בדן באר שבע ראו את התקרית בחומרה רבה.

בחברה מספרים כי ההטרדה אירעה בתום כינוס של חלק מעובדי החברה בהסתדרות, במהלך יום עבודה רגיל. ויכוח שהתפתח בין השניים הוביל לכך שראשת הצוות כינתה אותו, מול חבריו לעבודה  "סתום את הפה, הומו מז***!". כמה שעות לאחר מכן נפגשו שוב השניים במסגרת ביצוע תפקידם, והוויכוח פרץ בשנית בנוכחות עובדת נוספת, ובמהלכו קראה לעברו "אתה צריך ז** שחור בגודל שלך!". בתחקור האירוע, שנעשה על ידי הממונה על נושא ההטרדות המיניות בחברה, העיד העובד כי חש מושפל ומאוים.

ראשת הצוות אישרה בתחקור כי אכן התבטאה כך, והכחישה רק כי אמרה את המילה "ז**". בחברת דן באר שבע לא מוכנים להשלים עם התנהגות כזו וביקשו לפטר את העובדת בעקבות המקרה. בדן באר שבע טוענים כי ההסתדרות מסרבת לכך ותובעת להחזיר אותה לעבודה באופן מיידי. ''על פי ההסכם הקיבוצי עליו חתומים העובדים, על ההסתדרות הכללית החדשה (שהנה האיגוד המקצועי המייצג את העובדים) להסכים לכל פיטורים'', טוענים בדן באר שבע.

בדן באר שבע אומרים ,כי ההסתדרות טוענת כי יש צורך בבוררות לשם בירור הדברים, אך מדובר בדרישה לא ראויה שמגנה על התוקפת במקום על התוקף: ''פרטי המקרה ידועים וברורים, ובכל מקרה בוררות היא איננה תחקיר. מטרת הבוררות להגיע לפשרה (מבחינת ההסתדרות – להמשיך להעסיק את העובדת) ולא לברר עובדות'', טוענים בדן באר שבע. ''ניכר כי ההסתדרות, מטעמיה שלה, מאפשרת פגיעה של עובדים בעובדים אחרים, תומכת בהפרת החוק למניעת הטרדה מינית, ומעדיפה להגן על ראשת הצוות ולא על העובד הנפגע'', טוענים בדן באר שבע.

מההסתדרות נמסר בתגובה: ''"הטענות המיוחסות לעובדת מחייבות בירור. זכותו של כל עובד כי בטרם יוכרע עניינו יתקיים דיון בו תינתן לו הזדמנות להשמיע את טענותיו. על כן הוצע להעביר את הנושא לבוררות. מובן כי ההסתדרות תכבד כל החלטה שתתקבל על ידי הבורר".
תגובות

End of content

No more pages to load