• 16 אוגוסט 2022

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

''לערוך את אירוויזיון 2019 בבאר שבע''

עורך הדין ערן פאר פנה לשרת התרבות ולראש הממשלה בבקשה לערוך את האירוויזיון הבא לא בירושלים, אלא בבאר שבע. הסיבה: מחאת החרדים בשל חילול שבת, השתתפות להט''בים ושירת הנשים

זוכת אירוויזיון 2018, נטע ברזילי. בדרך לטרנר? (צילום: Dewayne Barkley, EuroVisionary / CC BY SA 4.0)

האם האירוויזיון הבא ייערך באיצטדיון טרנר, במקום בבנייני האומה? מה שהתחיל כהלצת רשת, הפך למשהו יותר רציני. בבאר שבע ביקשו בנוסף לחגיגות האליפות, שנערכות בפעם השלישית, לארח גם את תחרות השמר של איגוד השידור האירופאי. נראה מופרך, אבל אתמול זה פך לרציני יותר: עורך הדין ערן פאר שלח מכתב לשרת התרבות ולראש הממשלה, בו מבקש כי התחרות היוקרתית תיערך בעיר שאינה ירושלים, בשל המחאה שהחלה להישמע, מצד גורמים חרדיים, כנגד קיום התחרות בבירה: בשל היות תחרות הנערכת בחלקה במוצאי שבת והכנתה תגרום לחילול שבת, בשל היות התחרות מזוהה עם הקהילה הגאה מה שלטענתם הופך את האירוע לאירוע תועבה והעובדה שנשים שרות ומנחות בתחרות ואיננן לבושות צנוע וכי להט''בים מופיעים בתחרות או נוטלים חלק באירוע. 

מחאת החרדים מסוקרת בהרחבה בכלי התקשורת באירופה ועומדת בסתירה למסר של מנצחת התחרות, הזמרת נטע ברזילי, שהציגה את ישראל כמדינה פתוחה, בה כלל הקהילות, נשים ולהט''בים, נהנים מקבלה ושיוויון זכויות. מדובר בנזק תדמיתי גדול.

''אין צורך לפרט את השמחה שנטﬠה נטﬠ בלבבות מרבית אזרחי המדינה (כפי הנראה, למﬠט המגזר החרדי ברובו) ואת השירות ההסברתי שהביאה אישיותה הכובשת למדינת ישראל", כותב עו''ד פאר.

המכתב של עו''ד פאר (סריקת מסמך)

''תחרות האירוויזיון אינה אך תחרות בפני ﬠצמה. היא מביאה איתה אלפי (אם לא ﬠשרות אלפי) תיירים. היא ממלאת את המלונות. היא מגבירה את הצריכה. היא מביאה איתה סיקור תקשורתי ﬠצום בהיקפו ויחסי ציבור יקרים מפז למדינה המארחת. במידה ותיפול החלטה לקיים את תחרות האירוויזיון בירושלים רבתי, נחטא ﬠד מאד ונחסל במﬠט כליל את כל הפוטנציאל ההסברתי הגלום באירוח התחרות. אין צורך להיות נביא ﬠל מנת לנבא את המחאות הצפויות. ההפגנות והפגיﬠה הקשה בניהול החזרות לתחרות - ובקיום התחרות ﬠצמה''.

''ﬠדויות לכך אנו מוצאים לא רק באירוח התחרות האחרונה אלא גם במכתבו של מר ליצמן. לצﬠרי. התנהלות חלק קטן מאד - אך קיצוני - במגזר החרדי בשנים האחרונות ביחס לגיוס ונושאים אחרים - מראה את הפוטנציאל להתלקחות מיותרת בירושלים. התלקחות צפויה זאת, תביא לסיקור שלילי שיאפיל ﬠל כל סיקור חיובי של מדינתנו היקרה. לא ברור האם התלקחות צפויה זאת תיﬠצר רק בײחילול ההמוני של השבת" אלא אולי או' תקצין ליישירת נשים" ו''תוﬠבה" לאור כמות רבה צפויה של תיירים מקהילת הלהט''ב''.
"אנא, במסגרת הדיונים הקרובים להקצאת תקציבים ותכנון האירוﬠ והפקתו- אבקש לשקול בכובד ראש, קיום התחרות בעיר בﬠלת אופי חילוני מסורתי כגון חיפה, באר-שבע, תל אביב -יפו וכו''', נכתב.

על פי תקנון התחרות, אין חובה לערוך את התחרות בעיר הבירה. אירוויזיון 1974 נערך בברייטון, 1958 נערך בהליוורסום, 1998 נערך בברגמינהאם, 1965 בנאפולי - שהן לא ערי בירה. 

תגובות

End of content

No more pages to load