• 09 יולי 2020

האפליקציה של ב’’ש

להורדת האפליקציה:

חייל יצא מבילוי ונשדד: ''רעולי פנים תקפו אותי, פוצצו אותי במכות''

ויקטור, חייל בשירות סדיר, יצא מבילוי במועדון הפורום והלך לכיוון רכבו שחנה בקרבת היס-פלאנט, כאשר הותקף על ידי 5 רעולי פנים שגם גנבו את הסלולארי שלו

השודדים כיסו פניהם בבנדנה (צילום הדמיה: SARTFACE / PIXABAY)

תופעה חדשה בבאר שבע? ויקטור, חייל בשירות סדיר (השם המלא שמור במערכת), הותקף ביום רביעי האחרון על ידי 5 רעולי פנים, בעת שהלך לכיוון רכבו שחנה לא הרחק ממתחם היס-פלאנט: ''ביליתי בפורום ובשעה 4:00 לפנות בוקר בערך, תעדתי לעבר הרכב שלי, שחנה במתחם היס פלאנט. בדרך זינקו עליי חמישה או שישה רעולי פנים, עם מבטא ערבי, היכו אותי, גנבו ממני את הטלפון ונעלמו מהמקום".

לדברי ויקטור, החבורה אורבת לאנשים תמיד באותו איזור: ''ניסיתי לקבל הקלטות של מצלמות אבטחה באיזור, אבל אמרו לי שלא ניתן, אלא באישור של המשטרה. גם ככה, אני בספק שיראו משהו: הם היו רעולי פנים והמצלמה הכי קרובה, נמצאת במרחק רב. 

גם יהיה לו קשה לקבל הקלטות של מצלמות אבטחה: הדבר נעשה רק אם בעל המצלמה מסכים ואם לא, יש צורך להוציא צו מבית המשפט. 

''הם פוצצו אותי מכות. כנראה ראו שהייתי קצת שתוי. החכו אותי בידיים ועם מקלות", מספר ויקטור, לדבריו, התוקפים היו בעלי מבטא ערבי, אך לא צלהיח לראות את פניהם. ''גנבו לי את השעון שלי, שעון יקר ואת הסלולארי שלי, מסגו גלאקסי 8. הם ברחו מהמקום. אחרי דקות הגיע לשם רכב בילוש וגם הגשתי תלונה במשטרה. שתבין, אני חייל בודד, ישן אצל חברים, צריך לדאוג לעצמי ממשכורת צבאית ועכשיו אני בלי טלפון...". הוא לא הצליח לזהות את תוקפיו, לדבריו: "הם שמו את הבנדנות ככה שראית רק את העיניים וראשם היה מכוסה בכובע צמר". לדבריו, לא הצליח לראות באיזה רכב ננמלטו מהמקום. 

גולשים, שראו את הפוסט של החייל בקבוצת הפייסבוק ''באר שבע ביחד'', סיפרו על מקרים דומים, בהם נגנבו בכוח מכשירי סלולאר. 

גניבות סלולאר הן מכה, לא רק בבאר שבע, אלא בכל הארץ. זוהי סחורה "חמה'', שניתן למכור בקלות ברווח נאה. עם זאת, תלונה במשטרה עם גניבת המכשיר, יכולה להביא לכדי השבתתו. לכל טלפון מספר מזהה (IMEI), שאינו תלוי במספר הטלפון שלו. את המספר הזה, הצרוב בחומרת המכשיר, במחיצה ייעודית בזכרון הפנימי ועל מנת לשנות אותו, נדרשים ידע וכלים מיוחדים. מצד שני, ניתן להשבית את הטלפון ברשתות הסלולר, באמצעות ה-IMEI, על ידי פניה למשטרה, כך שבידי הגנב יישאר מכשיר ללא שימוש.

רק בשבוע שעבר המשטרה עצרה איש, בן 30, שגנב טלפון מצעירה המאושפזת במוסד רפואי בבאר שבע. האם הגישה תלונה במשטרה וזו הצליחה לאכן את המכשיר: האיש נעצר בפארק בשכונה ד' והטלפון הושב לצעירה.  

במשטרה בודקים את תלונתו של ויקטור ועדיין נערכת חקירה בעניינו. 


תגובות

End of content

No more pages to load